در مراسمی امروز از ۲۶ بانوی تاثیرگذار خراسان جنوبی در زمینه‌های فعالیت‌های فرهنگی، علمی، جهادی و کشاورزی قدردانی شد.

در این مراسم از خانم‌ها ساجده ماهگلی؛ روایتگر شهدا و انقلاب، حلیمه آذری؛ فعال

تجلیل از بانوان تاثیرگذار خراسان جنوبی قرآنی، مادر عطیه عزیزی (حافظ و مفسر ۹ ساله، نابغه قرآن کریم) و بانو ابراهیمی؛ اهدا کننده اعضای بدن فرزند مرحوم اش، بصورت ویژه با اهدای تندیس اولین کنگره استانی بانوان تاثیرگذار تجلیل شد.

“ساجده ماهگلی” نوآور در جهاد تبیین و مبدع اولین موزه خانگی ایثار و شهادت با موضوع شهید رئوفی‌فرد است که تاکنون مهمانان فراوانی از کشور و حتی در حوزه بین المللی از این موزه دیدن کردند.

“بانو ابراهیمی” مادر مرحومه راضیه راهپیما، مادری نمونه که دخترش چند سال پیش در سانحه رانندگی دچار مرگ مغزی شد و با رضایت وی اعضای بدن فرزندش به چند بیمار اهدا و دیه اش را هم به ساخت مدرسه و مسجد در روستا‌ها اختصاص داد؛ و “حلیمه آذری” مادری که با تربیت بسیار خاصی توانسته عطیه عزیزی پدیده قرآنی را به جامعه تحویل دهد.

استاندار در این مراسم با بیان اینکه تمرکزدشمن در شرایط کنونی بیشتر بر موضوع زن و خانواده است گفت: هدف اصلی دشمن درجا زدن و عقب راندن کشور است لذا یکی از راهبرد‌های اصلی او خانواده بوده تا زن ایرانی سعادت افراد را رقم نزند و در تربیت نسل جدید موفق عمل نکند.

آقای قناعت ایجاد بدبینی نسبت به خود و دیگران را از دیگر راهبرد‌های دشمن ذکر کرد و افزود: دشمن به دنبال ترویج بدبینی و ناامیدی در کشور است و اصرار دارد ملت ایران به ویژه جوانان و بانوان از اعتقادات دینی و انقلابی خود رویگردان شوند، اما حضور پر شور آحاد مردم در مناسبت‌های ملی و مذهبی از جمله راهپیمایی ۲۲ بهمن، روز قدس و شب‌های قدر این ادعا‌ها را رد می‌کند.

وی گفت: بانوان این سرزمین در عرصه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و حتی اجرایی و مجامع علمی حضور مؤثر داشتند و نشان دادند نقش آنان در توسعه و پیشرفت کشور با وجود همه تبلیغات سوء دشمنان و رسانه‌های معاندان، بی‌بدیل بوده است.

استاندار افزود: اگر قرار است در یک کشور و نظام، حرکت اجتماعی به سرمنزل مقصود برسد، زنان نقش اصلی را ایفا می‌کنند و اگر حضور نداشته باشند حرکت اجتماعی به جایی نمی‌رسد.

فرشته اسدزاده مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری هم در این مراسم گفت: برای کنگره استانی بانوان تأثیرگذار، ۹۰ نفر در مرحله سوم از سامانه گوهرشاد توسط داوران استانی و نهاد ریاست جمهوری انتخاب شدند که ۲۶ نفر از این افراد و سه بانو شاخص هم امروز تجلیل شدند.

نوشته و خبر نگار : مهدیه حسن پور دبیر سرویس فرهنگی و هنری و ا.حسن پور