#در_خانه_میمانیم

#شکست_کرونا_مردم_همدلی

#کرونا_را_شکست_میدهیم

#رعایت_بهداشت_فردی

 

رئیس بخش عفونی بیمارستان ولیعصر(عج) بیرجند گفت: واکسن در نظر گرفته شده برای دانش آموزان، با توجه به مجوزهای صادر شده، سینوفارم و در دو نوبت است که با فاصله حداقل یک ماه تزریق می‌شود.

مسعود ضیایی اظهار کرد: وزارت بهداشت به استان‌ها اعلام کرده در راستای بازگشایی ایمن مدارس در سال تحصیلی ۱۴۰۰_۱۴۰۱ و به منظور انجام بهینه این فرایند، هماهنگی‌های لازم به عمل آید تا فرآیند واکسیناسیون دانش آموزان با مشکل مواجه نشوند.

رئیس مرکز تحقیقات بیماری‌های عفونی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند و فوکال پویینت علمی مراقبت و مدیریت بیماری‌های عفونی ادامه داد: به منظور پیشگیری از ازدحام در پایگاه‌های واکسیناسیون فعلاً  واکسیناسیون تا سن ۱۵ سالگی با نوبت دهی انحصاراً از طریق سامانه salamat.gov.ir صورت می‌پذیرد.

ضیایی ادامه داد: واکسن در نظر گرفته شده برای این گروه با توجه به مجوزهای صادر شده، سینوفارم و در دو نوبت است که با فاصله حداقل یک ماه تزریق می‌شود.

این متخصص عفونی گفت: برنامه نحوه واکسیناسیون سایر دانش‌آموزان با هماهنگی‌هایی که با همکاران آموزش و پرورش در حال انجام است متعاقبا اعلام خواهد شد.

وی با بیان اینکه این بیماری را به دلیل سرعت پیشرفت آن جدی بگیریم و اگر علائمی داریم به مراکز درمانی مراجعه کنیم، درمان‌های خودسرانه را کنار بگذاریم و درمان های علمی را انجام دهیم، به علائم هشدار که تنگی نفس، درد قفسه سینه، تب و تنفس سریع است، دقت کنیم، یادآور شد: برای تامین داروهای کرونا مشکلی نداریم و کپسول‌های بیمارستانی را نیز  در حد لازم در اختیار داریم.