سردار مهدوی فرمانده سپاه انصارالرضا (علیه‌السلام) استان در دیدار با رئیس، معاونین و اعضای هیئت‌علمی دانشگاه صنعتی بیرجند، فرمودند برای هر تحقیق و پژوهش علمی زحمات بسیار زیادی کشیده می‌شود. ایشان در ادامه بر لزوم استفاده عملی و میدانی از علوم و تحقیقات در راستای رفع مشکلات و مسائل استان و کشور تأکید کرده و افزودند: دانشگاه اتاق فکر و مبدأ حل مشکلات است. پژوهشگران، محققان و صاحبان علم و دانش هر منطقه و استان از کشور مشکلات آن منطقه را بهتر می‌دانند و برای رفع آن می‌توانند راه‌حل ارائه‌ دهند. و همچنین کمبود اعتبار نمی‌تواند مانع از تحقیق و شکوفایی استعداد نخبگان و محققان دانشگاهی شود.

فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) بر لزوم استفاده از اقتصاد مردم پایه در جامعه تأکید کرده و خاطرنشان نمودند: امروز صنعت، اقتصاد و تجارت کشور بایستی در دسترس افراد متخصص قرار داشته باشد. دانشگاه پل ارتباط مردم و صنعت برای رفع مشکلات کشور است. ایشان همچنین به برخی سوءمدیریت‌ها در بدنه اجرایی کشور اشاره کردند و گفتند: دانشگاه می‌تواند با استقرار ایده‌های خود این مشکلات را رفع و ایجاد اشتغال و امید آفرینی کند. سردار مهدوی ضمن تأکید بر وجود سرمایه‌های پراکنده در استان، وجود یک محور واحد برای مدیریت و اقتصادهای ریزودرشت موجود را لازم و ضروری دانستند.

فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) در پایان بیان داشتند: بایستی ظرفیت‌ها و استعدادها را شناخت و با توکل به خدا و امید مشکلات را رفع و روبه‌جلو حرکت کرد. سردار مهدوی با بیان اینکه، رهبر معظم انقلاب بر جذب حداکثری افراد در بدنه انقلاب اسلامی تأکید دارند، افزودند: قطعاً با اتحاد و همدلی یکدیگر می‌توان مشکلات کشور را رفع و بدخواهان و معاندان را ناامید کنیم.

خاطرنشان می‌گردد پیش از این دیدار ضمن اقامه نماز جماعت ظهر و عصر در مسجد امام رضا (ع) دانشگاه با حضور در مزار شهید گمنام دانشگاه و قرائت فاتحه به مقام شامخ شهیدان ادای احترام کردند.

در حاشیه این دیدار نیز از نمایشگاه توانمندی‌ها و دستاوردهای دانشگاه بازدید به عمل آمد.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور