فرمانده انتظامی خراسان جنوبی گفت: ۶۳۳ کیلوگرم ماده مخدر حشیش در پی تعقیب و بازرسی یک خودرو سواری در جاده‌های استان کشف شد.

 سردار حسن شجاعی نسب  در تشریح این خبر اظهار داشت: ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان اطلاعاتی مبنی بر حمل مواد مخدر توسط سوداگران مرگ در محور “سربیشه به بیرجند” دریافت کردند و تیم‌های عملیاتی مبارزه با مواد مخدر برای بررسی موضوع اعزام شدند.

وی افزود: ماموران هنگام کنترل محورهای استان به یک خودرو سمند که با سرعت در حرکت بود مشکوک شدند و با علائم هشدار دهنده به راننده دستور ایست دادند که راننده با مشاهده ماموران و استفاده از سیستم دودزا بر سرعت خودرو افزود و متواری شد.

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی گفت: خودرو حامل مواد مخدر با تعقیب و اقدامات پلیسی متوقف و در بازرسی از آن ۶۳۳ کیلوگرم حشیش کشف شد.

وی بیان کرد: در این رابطه یک خودرو توقیف و یک متهم دستگیر که به همراه پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شده است.

سردار شجاعی نسب افزود: مبارزه بی امان با قاچاقچیان مواد مخدر با قاطعیت ادامه دارد و به هیچ عنوان اجازه جولان به سوداگران مرگ را نخواهیم داد لذا مردم در این امر خطیر همچون گذشته ما را یاری کنند.

استان خراسان جنوبی در شرقی ترین نقطه ایران و مجاورت کشور افغانستان، محل عبور مواد مخدر است و از خطوط مقدم مبارزه با سوداگران مرگ محسوب می‌شود.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور