معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری خراسان جنوبی گفت: خروجی شعار سال باید ایران قوی‌تر از گذشته در عرصه داخلی و اقتصاد جهانی باشد.

 ناصر ناصری عصر امروز در جلسه تودیع معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری و معارفه سرپرست این معاونت، خاطرنشان کرد: ۱۶ سال است مقام معظم رهبریی در تعیین شعار سال تأکید و تمرکز ویژه ای بر موضوعات اقتصادی دارند.

وی تصریح کرد: علیرغم همه اتفاقات خوب و مثبتی که در بعد داخلی و بین المللی اقتصاد ایران رخ داده اما همچنان نیازمند کار و تلاش بیشتری هستیم لذا توجه به این موضوع باز هم در کانون توجه ایشان قرار گرفته است.

معاون استاندار گفت: در دو ساله فعالیت دولت سیزدهم و در سال”مهار تورم، رشد تولید” شاهد توفیقاتی در هر دو بخش شعار سال بودیم.

ناصری با تأکید بر اینکه در زمینه مهار و کنترل تورم توفیقات و موفقیت‌هایی داشتیم، متذکر شد: علیرغم همه نکات منفی که متأسفانه ناآگاهان داخلی و ایادی استکبار در خارج کشور مطرح می‌کردند که ایران ابر تورم را شاهد خواهد بود اما تورم به نصف کاهش یافت.

وی با اشاره به اینکه در خصوص رشد تولید توفیقات خوبی داشته ایم اظهار داشت: واحدهای راکد و نیمه تعطیل شروع به فعالیت مجدد کردند از طرف دیگر پیگیری‌هایی برای تأسیس و ایجاد صنایع بزرگ شد و در این زمینه اتفاقات خوبی رخ داد.

به گفته وی؛ امسال که با عنوان “جهش تولید با مشارکت مردم” نامگذاری شده به مراتب سطح اهمیت کار افزایش یافته است و آحاد مردم دعوت شده اند که شعار سال تحقق یابد.

معاون استاندار با بیان اینکه “جهش” کلیدی ترین واژه در شعار سال است، خاطر نشان کرد: اتفاقات خوب، مثبت و رو به جلویی در کوتاه مدت ان شاء الله با توان همه مردم در عرصه اقتصاد و تولید رخ خواهد داد.

ناصری با اشاره به چهار پیش شرط و مؤلفه اصلی برای تحقق شعار سال، گفت: اولین پیش شرط توجه به زیرساخت‌های حوزه تولید است و نکته‌ای که نباید از آن مغفول شویم، این است که ناترازی ها را در عرصه انرژی مدیریت کنیم.

به گفته وی؛ بخش تولید به واسطه ناترازی گاز در زمستان و در ناترازی برق در تابستان با مشکل مواجه می‌شوند که باید مدیریت شوند تا تولید پایدار و مستمر و همچنین با کیفیتی داشته باشیم.

وی پیش شرط دوم را تأمین تسهیلات ارزان قیمت عنوان کرد و گفت: تسهیلاتی باید به گونه‌ای اعطا شود که حداقل انحراف از تولید را داشته باشد.

معاون استاندار پیش شرط سوم را توجه و حمایت از تولید کننده و مصرف کننده برشمرد و خاطرنشان کرد: با عنایت به اینکه در اقتصاد عرضه و تقاضا را داریم، لذا باید هم به طرف تولید کننده و هم به سمت مصرف کننده توجه داشته باشیم.

ناصری ادامه داد: پیش شرط چهارم توجه به سرمایه انسانی است، چرا که نیروی انسانی توانمند، کارآمد، متعهد و متخصص می‌تواند نقش کلیدی در تحقق سیاست‌های نظام و همچنین شعار سال داشته باشد.

وی تأکید کرد: نهایتاً خروجی شعار سال می‌بایست تحقق ایران قوی‌تر از گذشته، چه در عرصه داخلی و چه در جایگاه آن در اقتصاد جهانی و سایر عرصه‌های بین المللی باشد.

معاون استاندار خراسان جنوبی تصریح کرد: اهمیت حوزه اقتصادی استانداری نیازمند این است که بین دستگاه‌های اجرایی به ویژه دستگاه‌های اقتصادی هماهنگی لازم را ایجاد کند و از توان و ظرفیت همه دستگاه‌ها استفاده نماید.

ناصری ادامه داد: تحقق شعار سال و رشد اقتصادی همدلی و همگرایی و هم افزایی نیاز دارد.

وی با تأکید بر ضرورت حذف نگاه‌های بخشی و کوتاه مدت متذکر شد: ما باید نگاه توسعه‌ای را تقویت کنیم و از همه پتانسیل‌ها در داخل و خارج استان استفاده نمائیم تا در آینده‌ای نه چندان دور شاهد توسعه و پیشرفت بیش از پیش خراسان جنوبی باشیم.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور