#خبر_و_هنر

#خراسان_جنوبی

#khabar_va_honar

#southern_Khorasan

#Birjand

#khabarvahonar

#خبر_و_هنر #خبروهنر

#خبر_هنر #خبر #اخبار #هنر #فرهنگ

#بیرجند #قاین #طبس #فردوس #سرایان #نهبندان #خوسف #بشرویه #زیرکوه #درمیان #سربیشه

مدیرکل ثبت احوال خراسان جنوبی گفت: خراسان جنوبی اکنون در ثبت واقعه طلاق از بین ۳۱ استان کشور رتبه ۲۷ را دارد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، علیرضا مهرآور روز چهارشنبه در نشست اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی طرح کنترل و کاهش آسیب طلاق در خراسان جنوبی اظهار داشت: از ابتدای امسال تاکنون ۳۴۷ واقعه طلاق در استان به ثبت رسید که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴.۵ درصد رشد داشته است.

وی با اشاره به روند واقعه طلاق در استان از سال ۹۵ تاکنون اظهار داشت: از سال ۹۵ تا ۹۹ آمارها نشان از روند افزایش طلاق در استان را دارد اما ۹۹ نسبت به ۹۸ آمار طلاق در استان کاهش محسوس داشت به طوری که به ۰.۱ درصد رسید.

مدیرکل ثبت احوال خراسان جنوبی عنوان کرد: اما سال ۱۴۰۰ مجدد طلاق افزایش یافت و در فروردین امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳.۳ درصد کاهش طلاق در استان را شاهد هستیم.

وی با بیان اینکه در فروردین امسال ۷۸ درصد شهری و ۲۲ درصد طلاق‌ها روستایی بوده است افزود: در فروردین ماه امسال بیشترین طلاق رخ داده برای زنان در سن ۲۰ تا ۲۴ سالگی و برای مردان در سنین بالاتر از ۳۰ سال در استان خراسان جنوبی رخ داده است.

مهرآور یادآور شد: در حدود ۷۰ درصد از طلاق‌ها سن مردان بالاتر از زنان بوده است و متاسفانه استان در روند افزایشی واقعه طلاق قرار دارد.

وی با اشاره به آمارهای ازدواج در استان نیز گفت: سال گذشته استان به سمت کاهش رویداد ازدواج حرکت کرد ولی در فروردین امسال نیز واقعه ازدواج نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش ۳۴.۱ درصدی داشته است.

مدیرکل ثبت احوال خراسان جنوبی عنوان کرد: سه ماه ابتدای امسال هزار و ۷۲۱ واقعه ازدواج در استان خراسان جنوبی ثبت شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۱.۵ درصد کاهش داشته است.