-رئیس مجمع نمایندگان خراسان جنوبی گفت:در خراسان جنوبی پروژه‌های نیمه تمام هنری و فرهنگی به نوعی مردم را از حق خودشان محروم کرده و از این جهت تکمیل آن باید به صورت ویژه دیده شود.

 سلمان اسحاقی در جلسه هم افزایی دستگاه‌های فرهنگی خراسان جنوبی که با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی برگزار شد، اظهار کرد: یکی از خواست‌های رهبری در بحث فرهنگ این بود که این جایگاه در اختیار کسی قرار بگیرد که در شأن این موقعیت و مقام باشد.

رئیس مجمع نمایندگان خراسان جنوبی و نماینده مردم قاین و زیرکوه بیان کرد: در دولت قبل به واسطه نگاه‌های سیاسی آسیب‌های بسیاری به فرهنگ وارد شد که امروزه در دولت سیزدهم به روال خود برگشته و به مسیر خود یعنی آرمان‌های انقلاب برگشته است.

اسحاقی به تأکید بر پیوست‌های فرهنگی در پروژه‌های عمرانی در خراسان جنوبی که توسط استاندار نیز پیگیری می‌شود، گفت: اینکه وزیر فرهنگ و ارشاد در روز استکبار ستیزی به خراسان جنوبی آمده‌اند جای تشکر دارد.

وی با بیان اینکه اقتصاد و معیشت و ورزش برای ما مهم است، یادآور شد: اما مهمتر و اولویت برای ما فرهنگ و آرمان‌های انقلاب اسلامی است که مردم خراسان جنوبی این مسئله در سال‌های بعد از انقلاب با چنگ و دندان حفظ کردند.

رئیس مجمع نمایندگان خراسان جنوبی خطاب به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در برخی از شهرستان‌های کشور اگر یک پروژه نیمه تمام وجود داشته باشد مردم می‌توانند از سالن‌ها و تالارهای دیگری استفاده کنند.

اسحاقی گفت: ولی در خراسان جنوبی پروژه‌های نیمه تمام هنری و فرهنگی به نوعی مردم را از حق خودشان محروم کرده است و نمی‌گذارد از منافع آن بهره ببرد.

وی با اشاره به اینکه تکمیل پروژه‌های نیمه تمام در خراسان جنوبی موجب می‌شود که مردم از دستاوردهای مدیریت فرهنگی دولت سیزدهم استفاده لازم را ببرند، افزود: باید نسبت به معرفی چهره‌های نخبگان و مفاخر خراسان جنوبی اراده ویژه ای وجود داشته باشد.

نماینده مردم قاین و زیرکوه یادآور شد: تا چند سال قبل اگر نام شهید محمود کاوه برده می‌شد بسیاری از افراد نمی‌دانستند که ایشان از فرزندان رشید خراسان جنوبی است که باید نسبت به معرفی این یادگاران عزیز تلاش کرد.

نوشته و خبر نگار : مهدیه حسن پور دبیر سرویس فرهنگی و هنری و ا.حسن پور