#در_خانه_میمانیم

#شکست_کرونا_مردم_همدلی

#کرونا_را_شکست_میدهیم

#رعایت_بهداشت_فردی

 

استاندار خراسان جنوبی گفت: در حال حاضر فعالیت مشاغل و واحدهای صنفی محدود نمی‌شود، اما نظارت‌ها باید جدی باشد و با پروتکل‌شکنی برخورد قاطع صورت گیرد.

حمید ملانوری، امروز شنبه ۶ شهریور در نشست ستاد استانی مدیریت کرونا اظهار کرد: منع تردد شبانه همچنان در سراسر استان ادامه دارد و در ارتباط با تالارها، باشگاه‌های ورزشی و استخرها همان مصوبات قبلی نسبت به بسته بودن آنها پایدار است و رستوران‌ها باید به صورت بیرون‌بر خدمات‌دهی کنند.

به گرارش ایسنا، وی با بیان اینکه هرچند محدودیت‌های سراسری شب گذشته به اتمام رسید، اما باید رعایت‌ دستورالعمل‌های بهداشتی تداوم داشته باشد، تصریح کرد: براساس گزارش ستاد ملی کرونا، خراسان جنوبی در رعایت پروتکل‌های بهداشتی رتبه برتر کشور را دارد اما تا نقطه مطلوب هنوز فاصله داریم.

استاندار خراسان جنوبی گفت: با تلاشی که در استان برای تامین واکسن انجام شد تاکنون ۳۴.۹ درصد جامعه هدف واکسینه شدند که پنج درصد از میانگین کشوری بیشتر است.

ضرورت توجه به واکسیناسیون برخی گروه‌ها

ملانوری بر گسترش برنامه واکسیناسیون تا ایمن‌سازی جامعه تاکید کرد و گفت: دانشگاه علوم پزشکی نسبت به واکسیناسیون کارگران معادن زیرزمین پس از بررسی‌های لازم اقدام کند و در ارتباط با زندان‌ها همین مصوبه اجرا شود حتی افرادی که بازداشت موقت هستند با دستور دادستان واکسینه شوند.

وی درباره آیین اربعین حسینی اظهار کرد: هنوز تصمیم قطعی برای حضور در مراسم اربعین گرفته نشده است و نتیجه قطعی پس از بررسی‌های لازم اعلام خواهد شد.

استاندار خراسان جنوبی افزود: در ارتباط با بازگشایی مدارس نیز تصمیم قطعی وجود ندارد و طبق تاکید رییس جمهوری در ستاد ملی مقابله با کرونا مدارس در صورت فراهم شدن تمهیدات بهداشتی لازم و واکسیناسیون تمامی افراد در ارتباط با دانش‌آموزان بازگشایی خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه رسانه‌ها تلاش بیشتری در ارتباط با رعایت پروتکل‌ها و فرهنگ‌سازی آن داشته باشند، گفت: طبق پیش بینی‌ها تا دو تا سه سال آینده باید سبک زندگی کرونایی را تجربه کنیم پس باید مسائل روزانه با قوت هم از طریق دستگاه‌ها و هم در خانواده دنبال شود.

ملانوری اظهار کرد: با توجه به اهمیت سلامت مردم و طبق گزارش‌های رسیده مبنی بر توزیع اقلام بهداشتی کم‌کیفیت در استان با توزیع‌کنندگان و فروشندگان این اقلام برخورد جدی و قضایی خواهد شد.

وی با بیان اینکه هرگونه خرید از توزیع کنندگان باید با ارائه شناسنامه بهداشتی و کیفیت محصول باشد، بیان کرد: به غیر از توزیع‌کنندگان این اقلام درخصوص فروشندگانی که اقدام به فروش محصولات بی‌کیفیت همچون ماسک کنند باید در وهله اول تذکر داده و پس از آن برخورد شود.

وی با تاکید بر اینکه مدیران ادامه روند توسعه و آبادانی استان را با قوت ادامه دهند، یادآور شد: تمامی پروژه‌های عمرانی و سایر حوزه‌ها را با رعایت همه‌جانبه پرتکل‌های بهداشتی می‌توان ادامه داد.