#خبر_و_هنر

#خراسان_جنوبی

#khabar_va_honar

#southern_Khorasan

#Birjand

#khabarvahonar

#خبر_و_هنر #خبروهنر

#خبر_هنر #خبر #اخبار #هنر #فرهنگ

#بیرجند #قاین #طبس #فردوس #سرایان #نهبندان #خوسف #بشرویه #زیرکوه #درمیان #سربیشه

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی بر مقرون به صرفه بودن و ضریب بالای امنیت در حمل و نقل ریلی تأکید کرد.
؛ طالبی با تأکید بر این مطلب در مراسم تکریم مدیرکل و معارفه سرپرست اداره کل راه آهن شرق کشور، خاطرنشان کرد: حمل و نقل ریلی به لحاظ باری و مسافری از سایر شیوه های حمل و نقلی بسیار به صرفه تر است.
🔹وی ادامه داد: حمل و نقل ریلی، دارای ایمنی بسیار بالاست، سرعت حمل بالایی دارد، در سوخت صرفه جویی می شود، حمل و نقلی پاک است، هزینه های تولید را کاهش می دهد و رونق تولید را در پی دارد.
🔹به گفته وی؛ ما در استان خراسان جنوبی و در شهرستان طبس حمل و نقل ریلی را داریم که مرکز اداره کل راه آهن شرق است و از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. .
🔹معاون فنی و زیربنایی راه آهن جمهوری اسلامی ایران نیز گفت: راه آهن شرق یکی از ظرفیت های بسیار مهم راه آهن است که باید پشتیبانی تفاهم نامه هایی که در کشور بسته می شود را انجام دهد.
داوودی با تأکید بر این که راه آهن شرق از نظر حجم عملیات در رده سوم مناطق راه آهن قرار دارد و نیازمند پشتیبانی استان است، تصریح کرد: مطالعات احداث خط دوم این محور انجام شده و ۴۵ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که تفاهمات اولیه با سرمایه گذاران انجام شده است.
🔹به گفته وی؛ درخصوص صنایع جوار ریلی نیز ستاد آماده حمایت و صدور هرگونه مجوز هست و سعی می‌کنیم حداکثر اعتبارات مورد نیاز را به این منطقه اختصاص دهیم.
🔹وی از اختصاص ۱۵ میلیارد تومان اعتبار بهرراه آهن شرق برای هزینه کرد در ارتقاء ایمنی ابنیه فنی محور مشهد- یزد خبر داد.
🔹امام جمعه طبس نیز با تشکر از زحمات مدیرکل سابق راه آهن شرق گفت: هیچ‌ عبادتی بالاتر از خدمت به خلق خدا نیست و مسئولیت ماندگار نیست بلکه فرصتی ایجاد می‌کند که بتوان خدمتی انجام داد.🔹حجت الاسلام والمسلمین محمدی با اشاره به اهمیت بسیار زیاد حوزه حمل و‌ نقل افزود: یکی از حوزه هایی که مایه استقلال و‌ شرافت در هر کشوری می تواند باشد خدمت در راه آهن است.
🔹معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان طبس نیز در این جلسه گفت: توسعه صنایع جوار ریلی را پیگیر هستیم و از راه آهن جمهوری اسلامی ایران نیز درخواست حمایت داریم.
🔹سرپرست اداره کل راه آهن شرق هم اظهار امیدواری کرد: بتوانیم خدمات شایسته ای به مسافران که زائران علی بن موسی الرضا( ع) هستند ارائه دهیم.
حکامی قاسمی، افزایش خطوط آنتنی، پیگیری صنایع جوار ریلی و امور توسعه ای محور، اتصال راه آهن ایران به افغانستان در مرز شمتیغ و اتصال محور راه آهن شرق به خطوط بندر چابهار و اجرای برنامه های راه آهن جمهوری اسلامی ایران و سیاست‌های ابلاغی دولت را از جمله برنامه های خود برشمرد.
🔹وی متذکر شد: نقش مهمی که حمل و نقل در اقتصاد کشور دارد برکسی پوشیده نیست و راه آهن به دلیل جابجایی حجم انبوه بار و ایمنی بالا نقش مهمی در کاهش حوادث و حمل و‌نقل دارد.
🔹به گفته وی؛ راه آهن شرق به دلیل موقعیت جغرافیایی ویژه ای که در منطقه داشته و بخشی از کریدور محور شمال به جنوب می باشد نقش بسزایی در سیاست‌های داخلی و خارجی حمل و نقل کشور دارد.
🔹شرقی مدیرکل سابق راه آهن شرق نیز گوشه ای از اقدامات انجام شده در طول چند سال گذشته را بیان کرد.
🔹شایان ذکر است : در این مراسم از زحمات و تلاش های شرقی مدیرکل سابق راه آهن شرق قدردانی شده و حکم سرپرستی علی حکامی قاسمی اعطا شد.