استاندار خراسان جنوبی اظهار کرد: حمایت از سرمایه گذاران بومی، اولویت استان است.

جواد قناعت، در جلسه شورای گفت‌ و گوی دولت و بخش خصوصی استان که در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بیرجند برگزار شد، بیان کرد:حمایت از سرمایه گذاران بومی اولویت ماست البته هر سرمایه گذاری که بخواهد در خراسان جنوبی سرمایه گذاری کند برایش فرش قرمز پهن کرده و حمایت‌های لازم را از او خواهیم داشت.

وی با ذکر این نکته که نگاه‌ به سرمایه گذاران باید تغییر کند و در این زمینه انتظار از خواص و گروه‌های مرجع بیشتر است، تصریح کرد: باید نگاه‌های بسته را کنار بگذاریم و نهایت حمایت را از سرمایه‌ گذاران داشته باشیم چرا که توسعه و استفاده حداکثری از ظرفیت‌های استان با ورود سرمایه گذاران رقم می‌خورد.

استاندار، حضور استان در نمایشگاه‌ های مختلف را الزامی خواند و اظهار کرد: این حضور باید پررنگ‌ و مؤثر باشد.  حضور در نمایشگاه‌ها برای ما این فرصت را ایجاد می‌کند که ظرفیت‌های خراسان جنوبی را معرفی و عرضه کنیم.

به گفته وی‌؛ حضور در نمایشگاه‌های ملی و بین المللی علاوه بر معرفی ظرفیت‌ ها و توانمندی‌های استان باعث جذب سرمایه گذار می‌شود.

وی بیان کرد: با حضور مؤثر در نمایشگاه‌های مختلف می‌توانیم روند جذب سرمایه گذار را سرعت ببخشیم لذا در این مسیر باید تلاش مؤثر و جدی داشته باشیم.

استاندار گفت: برای تأمین منابع مالی حضور در نمایشگاه بین المللی معدن و صنایع معدنی که آبان‌ امسال در تهران برگزار خواهد شد، جلسه‌ای با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار، مدیران دستگاه‌های متولی و بخش خصوصی برگزار شود تا با تصمیم‌ گیری‌های لازم و مناسب، زمینه های حضور در این نمایشگاه فراهم شود.

قناعت اظهار کرد: براساس مصوبات شورای اداری و شورای برنامه‌ ریزی و توسعه استان شرکت‌های معدنی بزرگ ملزم به انتقال حساب‌های بانکی خود به داخل استان هستند.

وی بیان کرد: در این زمینه با تشکیل کارگروهی متشکل از بخش‌های دولتی، خصوصی و نظارتی، راهکارهای تسریع در روند تحقق این مصوبه با اعمال مشوق‌ها یا سایر تدابیر لازم برنامه ریزی شود. در جلسه بعدی شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی گزارشی از روند انتقال پرونده‌های مالیاتی و انتقال حساب‌های بانکی شرکت‌های خصوصی و معدنی ارائه شود.

استاندار با تأکید بر اینکه مصوبات شورای گفت‌ و گوی دولت و بخش خصوصی چون به نفع استان بوده، لازم الاجراست و امیدواریم با تعامل و همراهی دولت و بخش خصوصی و برداشتن موانع، شاهد تحول و توسعه همه جانبه در استان باشیم.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور