استاندار خراسان جنوبی گفت:حماسه ۹ دی، ضربه‌ای محکم بر پیکر جریان فتنه سال ۸۸ بود و باعث سربلندی و موفقیت ملت ایران شد.
؛ دکتر قناعت با بیان این مطلب در مراسم بزرگداشت حماسه نهم دی و سومین روز تدفین شهدای گمنام در خراسان جنوبی، اظهار داشت: در تاریخ انقلاب اسلامی روزهای خاص فراوانی وجود دارد که یکی از آن روزهای خاص نهم دی ماه سال ۸۸ است که شاهد بودیم چه اتفاقات مهمی رقم خورد.
🔹وی با ذکر این نکته که فتنه ۸۸ آزمون سختی برای همه افراد بود و مردم و افراد مختلف را در این آزمون می‌توان به چند دسته تقسیم‌بندی کرد، افزود: دسته اول در این آزمون ملت عزیز، خانواده شهدا، جانبازان، آزادگان، نیروهای انقلابی، نظامی و انتظامی ایران بودند که مردم ما نه تنها در فتنه ۸۸ با حماسه ۹ دی بلکه در هر آزمونی که برگزار شد، با حضور انقلابی و همیشه در صحنه خود سربلند بیرون آمدند.
🔹استاندار افزود: حوادثی از این دست، بسیار تأثیرگذار و تاریخ ساز هستند و در ۹ دی هم مردم به صحنه آمده و به گفته مقام معظم رهبری مردم در این روز سیلی محکمی به صورت کسانی زدند که می‌خواستند با ایجاد فتنه مسیر انقلاب اسلامی را منحرف کنند.
🔹قناعت با اشاره به اینکه رویش‌های جدید یا نسل سومی‌های انقلاب، گروه دوم در آزمون فتنه ۸۸ بودند، بیان کرد: این افراد نه امام راحل(ره) و نه دوران جهاد دفاع مقدس را تجربه کردند اما به برکت خون شهدا و رهبری داعیانه مقام معظم رهبری این نسل جدید هم نقش آفرینی خوبی در شکست این فتنه داشتند و همانند ملت ایران سربلند و پیروز شدند.
🔹وی با بیان اینکه گروه سوم برخی خواص در سطح ملی بودند که با لجاجت، آلودگی مالی خودشان و فرزندانشان، تحلیل‌های غیرواقعی و سطحی در فتنه ۸۸ نمره قبولی نیاوردند، بیان کرد: برخی از اینها سرخورند و افتادند و از حرکت پرشتاب قطار انقلاب جاماندند و از مدار انقلاب اسلامی خارج شدند.
🔹قناعت تصریح کرد: گروه چهارم هم ضد انقلابیون بودند که هماهنگ با نظام سلطه، آمریکای جنایکار، انگلیس خبیث و رژیم کودک‌کش اسرائیل همراه بودند و این کشورها مدیریت و رهبری فتنه ۸۸ را بر عهده داشتند و برخی خواص و ضد انقلابیون در داخل هم با همراهی با آنان در فتنه ۸۸ زمین گیر شدند و نمره قبولی نگرفتند.
🔹وی اظهار داشت: ملت بزرگ ایران و رویش‌های جدید کسانی بودند که در فتنه ۸۸ نمره قبولی داشتند از جمله این افراد مردم متدین، انقلابی، ولایی، ارزشی و در همه صحنه‌های خراسان جنوبی هستند که همواره همراه و همسوی نظام می باشند.
🔹استاندار با اشاره به سفر هفته گذشته رئیس جمهور به خراسان جنوبی، گفت: ایشان فرزند خراسان و در اصل میزبان استان بودند و مردم ولایی خراسان جنوبی استقبال با شکوهی از آیت الله رئیسی در استادیوم آزادی بیرجند رقم زدند.
🔹قناعت افزود: رئیس جمهور جمله خالصانه و متوضعانه‌ای را در دیدار با مردم خراسان جنوبی فرمودند و آن هم اینکه جمع عظیمی که در استادیوم آزادی بیرجند جمع شدند، برای من نیامدند بلکه به خاطر عشق و علاقه و اردات به امام و رهبری و آرمان‌های نظام و انقلاب به میدان آمده‌اند.
🔹وی با اشاره به اینکه واقعاً هم همین طور است و این مردم سختی‌ها و مشکلات را تحمل می‌کنند اما به اندازه قطره‌ای دست از آرمان‌های نظام و انقلاب برنمی‌دارند، بیان کرد: همیشه قدردان مردم همیشه در صحنه خراسان جنوبی هستیم که در صحنه‌های مختلف انقلاب به نحو احسن نقش آفرین هستند.
🔹قناعت ضمن تشکر از آیت الله خاتمی که دعوت مردم خراسان جنوبی را پذیرفتند، گفت: امیدواریم خداوند به ملت ایران سربلندی عطا کند تا انقلاب با حمایت مردم به قله‌های پیشرفت و تعالی برسد.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور