امام جمعه موقت بیرجند گفت: حماسه بزرگی که مردم در ۲۲ بهمن امسال خلق کردند، نشان دهنده هوشیاری، بصیرت و تحلیل بالای ملت ایران است.

حجت‌الاسلام محسن مشرفی در خطبه‌های نماز جمعه بیرجند در مسجد جامع مصلی المهدی (عج) افزود: این حضور در صحنه، ثمره تدابیر حکیمانه رهبر معظم انقلاب است، شخصیتی که در چند ماه اخیر در جنگ رسانه‌ای و ترکیبی آماج اصلی حملات دشمنان بودند اما با سرانگشت هدایت‌های خود به لحاظ اقتدار و هم با عفو گسترده‌ای که داشتند، انعطاف ولایت را به همگان نشان دادند.

وی گفت: عفو گسترده رهبری درخصوص محکومان اغتشاشات اخیر در کشور بعد از شکست خفت‌بار دشمنان در جنگ ترکیبی، سیلی محکمی به دشمنان نظام و انقلاب بود.

امام جمعه موقت بیرجند اظهار داشت: این عفو پیام مهم دیگری خطاب به مسئولان و والدین داشت که برای جوانان‌ سرمایه‌گذاری کنید و ابتدا با جهاد تبیین، ذهن آنان از شبهات خالی و بعد جوانان برای مقابله با استکبار و استعمار که ملت‌های مظلوم را با حیله‌های فریبکارانه خودشان مورد چپاول قرار داده‌اند، آماده شوند.

وی افزود: بصیرت، هوشمندی و آگاهی ملت همیشه در صحنه ایران دومین عاملی بود که حماسه ۲۲ بهمن امسال را رقم زد و موجب شادی قلب امام زمان (عج) و خشنودی رهبر فرزانه انقلاب شد.

حجت‌الاسلام مشرفی گفت: خداوند متعال این حضور را به لطف خود قبول کند و آن را زمینه‌ای برای رشد بیشتر جامعه اسلامی قرار دهد، مردم در این شرایط سنگ تمام گذاشتند لذا بهترین فرصت برای خدمت‌رسانی بیش از پیش مسئولان به مردم است.

وی بیان کرد: در عرصه جنگ رسانه‌ای و ترکیبی دشمنان انقلاب جای کار بسیار زیاد است که باید در این مسیر همه ما انجام وظیفه کنیم.

خطیب جمعه بیرجند با اشاره به سفر اخیر رئیس جمهور به چین افزود: کشورهای ایران و چین دارای دشمن و منافع مشترک هستند و امیدواریم سفر رئیس جمهور به چین در پی سیاست‌ها و نگاهی که به شرق دارند، دستاوردهای خوبی داشته باشد و مصوبات هم در وقت خودش پیگیری شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به سوم اسفند سالروز کودتای رضاخان در سال ۱۲۹۹ گفت: انگلیسی‌ها به طمع نفت ایران ابتدا به سمت قراداد ۱۹۱۹ میلادی رفتند اما با واکنش تند ملت ایران مواجه شدند و بعد از ۲ سال این کودتا را برای اهداف خود طراحی کردند.

حجت‌الاسلام مشرفی بیان کرد: جهاد تبیین مورد تاکید رهبر معظم انقلاب همین است که خباثت‌های پهلوی مزدور و بیگانگان را برای جهانیان روشن کنیم و از مدعیان حقوق بشر واقعیت‌های تاریخی و دلیل جنایات آنان را بپرسیم تا فرصت نکنند برای ما شبهه‌تراشی کنند.

وی گفت: ملت ایران در جنگ هشت ساله ۲۷۰ هزار شهید داد که معنایش این است همین تعداد فرزند یتیم شدند و این جنایت‌ها تنها مربوط به ایران نیست بلکه غرب وحشی همین ظلم‌ها را در سایر کشورها از جمله یمن، افغانستان، عراق و سوریه روا داشته است که باید مدعیان حقوق بشر و غربی‌ها پاسخ دهند.

امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به زلزله اخیر در ترکیه و سوریه گفت: حقوق بشر آمریکایی خودش را اینجا هم نشان داد تا جایی که ۷۰ کشور به ترکیه کمک کردند اما به سوریه فقط کمک‌های بشردوستانه ۱۳ کشور ارسال شد.

وی اظهار داشت: بدتر از آمریکا و صهیونیست‌ها، سازمان ملل متحد است که برای کمک به مردم ایجاد شده اما خودش جلوی کمک‌های بشردوستانه به ملت‌های مظلوم را می‌گیرد.

حجت‌الاسلام مشرفی با تبریک عید سعید مبعث ادامه داد: پیامبر اسلام (ص) در راستای توسعه عدالت اجتماعی و بر پایه قسط و عدل انسان‌ها را بیدار کرد، فضائل اخلاقی را ترویج داد و ارزش‌ها را به جایگاه اصلی خودش برگرداند و یکتاپرستی را جایگزین خرافه‌پرستی کرد.

وی گفت: پیامبر اسلام (ص) زمینه وحدت و انسجام جامعه را فراهم کرد و در شرایطی حکومت اسلامی را بنا نهاد که در عصر جاهلیت دوای درد مردم بود، امروز هم به طریقی در دوران جاهلیت مدرن قرار داریم و کسانی بر بشریت حکومت می‌کنند که بویی از انسانیت نبرده‌اند و به هر راهی حقوق مردم مستضعف را چپاول می‌کنند.

خطیب جمعه بیرجند افزود: در حال حاضر بیش از پیش به تعالیم وحی نیاز داریم اما در شان قرآن کریم کم‌کاری کردیم در حالی که می‌دانیم شفا و دوای درد جامعه و بشریت، قرآن کریم این نسخه جاودان الهی است.