🔹استاندار خراسان جنوبی گفت: ما از مکتب سردار دل‌ها، شهید سلیمانی، حفظ عزت و آزادی انسان ها را آموخته ایم.
ملانوری با بیان این مطلب در مراسم جشن گلریزان آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد مرکز استان خاطرنشان کرد: ما از مکتب شهید سلیمانی که متأثر از مکتب اسلام و انقلاب است، آموخته ایم که هر چه داریم را هزینه کنیم تا عزت و آزادی انسان ها حفظ شود.
🔹وی تأکید کرد: حفظ آزادی مردم، شعار اصلی انقلاب است.
🔹استاندار متذکر شد: کسی که جنایتی مرتکب می شود یا خطایی انجام می دهد، مستحق مجازات است و باید حبس شود تا مردم از جرم او خلاصی پیدا کنند.
🔹ملانوری ادامه داد: ما متأسفانه افراد زیادی داریم که به واسطه یک اتفاق تلخ و کاملاً غیر عمدی، اسیر زندان شده اند، لذا باید همت کنیم که این افراد آزاد شوند.
🔹وی با اشاره به اصالت فرهنگی و اعتقادی ایرانیان به ویژه مردم خراسان جنوبی گفت: آموزه های دینی و انقلابی به ما آموخته اند، اخلاق مدار، دلسوز، علاقه مند به هم و شریک در هم و غم یکدیگر باشیم.
🔹استاندار اظهار داشت: گزارش حوزه های مختلف طی سال های گذشته نشان می دهد، مردم خراسان جنوبی همواره در کارهای خیر و خداپسندانه پیشقدم بوده اند.
🔹ملانوری ادامه داد: حجم کمک های مؤمنانه مردم استان به آسیب دیدگان کرونا در یک سال گذشته بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان بوده است.
🔹به گفته وی؛ به همت همین مردم، در جشن گلریزان سال گذشته ۱۲۴ نفر از زندانیان جرائم غیرعمد استان نیز آزاد شدند.
🔹استاندار با اشاره به حضور مدیران دستگاه ها، فرمانداران، فعالان اقتصادی و خیرین در مراسم امروز گفت: با کمک این بزرگواران ۷۸ نفر از افرادی که به دلیل جرائم غیرعمد در حبس به سر می برند، آزاد خواهند شد.

🔹ملانوری با تأکید بر این که امروز نهم اردیبهشت ماه، سالروز تأسیس شوراهای اسلامی است، گفت: شوراها، نماد مشارکت و حضور و همراهی مردم هستند.
🔹وی افزود: به پاسداشت این روز که از میوه های درخت پرثمر انقلاب است، مشارکت و همراهی ما باعث آزادی عزیزان زیادی خواهد شد.
🔹استاندار اظهار داشت: از ابتدایی که در خراسان جنوبی توفیق خدمت یافتم، با مردم عهد بسته ام که تمام توان خود را برای اعتلای استان به کار گیرم.
🔹ملانوری ادامه داد: اگر در راستای رفع مشکلات استان کاری انجام می شود، وظیفه ما و شکرانه توفیق خدمت است.
🔹وی یادآور شد : اوایل سال و طی دیدار رئیس کل دادگستری و مدیرکل زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان، به این نکته اشاره شد که ۳۳ زندانی جرائم غیرعمد در استان داریم که با پرداخت ۳۰۰ میلیون تومان آزاد می شوند.
🔹استاندار ادامه داد: این مبلغ را به نمایندگی از دولت و مردم فهیم استان تأمین کردیم تا این ۳۳ نفر در ایام عید به آغوش خانواده برگردند.
🔹ملانوری ضمن تشکر از همه اقدامات ستاد دیه و حوزه های متولی برای رهایی زندانیان، مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان به جشن گلریزان آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد استان کمک کرد.