امام جمعه موقت بیرجند گفت: حضور مردم در انتخابات نشانه‌ بلوغ سیاسی، هوشمندی و بیداری ملت نسبت به اصل نظام است.

 حجت الاسلام غلامحسین نوفرستی در خطبه‌های نماز جمعه بیرجند در مسجد جامع مصلی المهدی (عج) اظهار کرد: حضور مردم در عرصه انتخابات به تعبیر مقام معظم رهبری یک جهاد بود چرا که دشمنان در این خصوص هزینه‌های زیادی کردند تا مردم حضور کمرنگی داشته باشند اما مردم با حضور خود و جهاد سیاسی به فرمان رهبر جامعه لبیک گفتند.

وی افزود: حضور همیشگی مردم پای صندوق‌های رای، نشانه رشد و بلوغ سیاسی آنان و باور به نقشی است که هریک از آحاد مردم می‌توانند در سرنوشت خویش داشته باشند.

خطیب جمعه بیرجند عنوان کرد: ملت ایران با پیروزی انقلاب اسلامی از متن به حاشیه آمد و مردم با رای خود در سرنوشت کشور تاثیرگذار هستند.

وی گفت: مشارکت بالای مردم خراسان جنوبی در انتخابات ۱۱ اسفند نشانگر بلوغ دینی، معنوی و سیاسی آنان است و براساس تاکیدات مقام معظم رهبری، منتخبان مردم مراقبت کنند با سخنان اختلاف‌برانگیز و دشمن‌پسند، شیرینی حضور در انتخابات را به کام ملت ایران تلخ نکنند.

حجت الاسلام نوفرستی افزود: منتخبان جدید ملت باید تلاش کنند مجلس انقلابی و در تراز انقلاب اسلامی داشته باشیم.

وی گفت: با پیروزی انقلاب اسلامی، جبهه جدیدی بر مبنای مردم‌سالاری اسلامی تشکیل شد که طبیعتا در مقابل جبهه لیبرال دموکراسی غربی قرار گرفته است.

قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی تصریح کرد: سر برآوردن الگوی مردم‌سالاری اسلامی در ایران موجب به خطر افتادن منافع جبهه دموکراسی غربی و آغاز مخالفت‌های مستمر این جبهه با نظام اسلامی شد.

وی افزود: جنگ غزه خیلی از سیاست‌های پلید استکبار جهانی را رو کرد اما نظام اسلامی ما نه ظلم می‌کند و نه ظلم را می‌پذیرد و همواره مدافع مظلومان عالم بوده‌ است.

حجت الاسلام نوفرستی با اشاره به اینکه امروز جبهه حق رو به گسترش است و تشکیل جبهه بزرگ مقاومت متاثر از جمهوری اسلامی ایران بوده، گفت: باید پرچم مبارزه با ظلم و استکبار جهانی که از ائمه اطهار (ع) به ما ارث رسیده را همیشه بلند نگه داریم و نسل به نسل این نهضت بزرگ را به صاحب اصلی آن حضرت مهدی (عج) بسپاریم.

وی همچنین با اشاره به ۲۲ اسفند روز بزرگداشت شهدا گفت: ۲۲ اسفند سالروز تاسیس بنیاد شهید و امور ایثارگران به ابتکار امام خمینی (ره) است و باید فرهنگ ایثار و شهادت را زنده نگه داشت و با جهاد تببین راه شهدا را ادامه دهیم.

امام جمعه موقت بیرجند ادامه داد: یاد شهدا برای ما درس است و همیشه راه درست را به ما نشان داده‌اند همچنان که از شخصیت  حاج قاسم به عنوان یک مکتب یاد شده‌ است.

وی گفت: شهدا رسالت خودشان را به نحو احسن انجام دادند و امروز ما باید با تلاش وافر و جهاد تبیین راه شهدا را روشن نگه داریم.

حجت الاسلام نوفرستی در بخش دیگری از سخنانش گفت: ماه مبارک رمضان ماه برکت و مغفرت است و نزد خداوند بهترین ماه است، مقام این ماه عظیم و کرامت و شرافت و فضیلتش بر سایر ماه‌ها بسیار است لذا در این ماه قرآن نازل شد و باید دل‌ها پاک باشد تا بهره لازم را از این ماه بگیریم.

وی افزود: بهترین اعمال در ماه مبارک رمضان این است که خودمان را از گناه و آلودگی حفظ کنیم و این ماه فرصت کمیابی برای تطهیر از گناهان با انجام فرایض دینی و رهایی از آتش دوزخ و چشیدن لذت تقرب الهی است.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور