حرکت خودرویی و خانوادگی مردم خراسان جنوبی از جمله در شهر بیرجند در روز ۲۲ بهمن با وجود شرایط ناشی از شیوع کرونا چنان شور و حرارتی داشت که حضوری متفاوت و ماندگار را برای پاسداشت انقلاب اسلامی در این دیار ثبت کرد.

 مردم با خودروهایشان در حالی که آنها را با پرچم جمهوری اسلامی و تصاویر امام راحل، مقام معظم رهبری، سردار شهید سلیمانی و دست نوشته‌ها تزیین کرده بودند. قبل از ساعت ۱۰ امروز – چهارشنبه – زمان رسمی شروع راهپیمایی خودرویی ۲۲ بهمن در مبدا حضور یافتند.

محل حضور و حرکت مردم در شهر بیرجند تقاطع بلوار شهید صیاد شیرازی و بلوار امام رضا (ع) به سمت بلوار پاسداران بود که حوالی ساعت ۱۰ کاروان خودروها در این مسیر از پیش تعیین شده به حرکت درآمد و تا مزار شهدای گمنام و انتهای بلوار پاسداران ادامه یافت.

زن و مرد، پیر و جوان همه آمده بودند و شور و نشاط مخصوص ۲۲ بهمن که جشن ملی ایرانیان محسوب می‌شود، برای دریافت پرچم سه رنگ جمهوری اسلامی ایران دیدنی بود و در طول مسیر هم نوجوانان و جوانان پرچم‌ها را از داخل خودرو به حرکت در می‌آوردند.

به دلیل شیوع ویروس کرونا و مخاطراتی که همچنان وجود دارد، تدابیر برگزارکنندگان مراسم و تلاش نیروهای حاضر در صحنه این بود که پیاده‌روی منجر به اجتماع افراد صورت نگیرد و حرکت خودروها نیز روان باشد.

صدها پرچم و دل نوشته از داخل خودروها بیرون آمد و مردمی که منتظر آغاز راهپیمایی ۲۲ بهمن بودند، این بار نشان دادند که کرونا هم نمی تواند بین آنان و آرمان‌های انقلاب اسلامی فاصله بیندازد.

خیلی‌ها گفتند که چنین حضور خانوادگی مردم داخل خودروها پس از یک سال درگیری با ویروس کرونا و مصائب ناشی از آن، اتفاق مبارکی است و باعث تجدید روحیه می‌شود.

این حضور مردم را که به گفته برخی شاهدان بلوار پاسداران بیرجند تاکنون این ترافیک خودرو را به خود ندیده است، باید پاس داشت چنانکه قشرهای مختلف مردم امروز بار دیگر برای پاسداشت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی آمدند.