مدرس حوزه و دانشگاه گفت: حضرت فاطمه زهرا (س) شهیده جهاد تبیین است که در دفاع از حریم ولایت به زیبایی خطبه خواند.

حجت‌الاسلام و المسلمین محمدعلی رنجبر  در مراسم تشییع پیکر ۶ شهید گمنام و اجتماع بزرگ فاطمیون در میدان ابوذر شهر بیرجند افزود: در شرایط فعلی به تعبیر مقام معظم رهبری انجام فریضه فوری و قطعی جهاد تبیین ضروری است.

وی گفت: یزید به ظاهر در عاشورا پیروز شد اما در روایت، حضرت زینب (س) و امام سجاد (ع) نگذاشتند که این‌ موضوع رقم بخورد.

کارشناس دینی اظهار داشت: امروز باید روایتگری کنیم و مجاهدانه به تبیین بپردازیم لذا همه ما باید در جهاد تبیین علمدار باشیم.

وی با بیان اینکه شهدا گمنام مانند مادرشان حضرت فاطمه زهرا (س) بی‌ نام و نشان هستند افزود: شهدا دین بزرگی بر گردن همگان دارند که باید همیشه قدردان و ادامه دهنده راهشان باشیم.

حجت‌الاسلام و المسلمین رنجبر گفت: امروز خیل عظیم جمعیت و شما حیدریون، زینبیون، فاطمیون و حسینیون برای تشییع پیکر شهدای گمنام آمده‌اید و چه حماسه تماشایی را رقم زدید.

وی افزود: شما مردم بیرجند پاینده و استوار در مقابل دستگاه استکبار به تبعیت از رهبر معظم انقلاب ایستاده‌اید و این خیل جمعیت همه با هم یکصدا از علی زمان تبعیت کردید و همیشه به تبعیت از شهدا کنار اسلام، نظام و انقلاب قرار خواهیم گرفت.

مدرس حوزه و دانشگاه عنوان کرد: این شهدا در راه خداوند جهاد کردند و در برابر استکبار و همه مستکبرین منطقه ایستادند لذا بالاترین و والاترین درجه را نزد خداوند دارند و رستگاران واقعی هستند که امروز همه ما برای تقدیر و تجلیل از مقام شهدا در این مکان جمع شده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه خداوند برای اولیای خاص خود درب شهادت را باز می‌کند گفت: ملتی که جهاد را ترک کند و مقاومت نکند، ذلیل می‌شود و ملتی که جهاد، ایثارگری، ایستادی و از خودگذشتگی دارد، عزت پیدا می‌کند.

حجت‌الاسلام و المسلمین رنجبر افزود: شهدا به وظیفه خود عمل کردند تا من و شما عزت پیدا کنیم و امروز وظیفه ماست که ادامه دهنده راهشان باشیم.

وی تصریح کرد: ما همه به تبعیت از شهدا پاینده و استوار در برابر همه مشکلات ایستادگی خواهیم کرد تا نظام اسلامی حفظ شود و مسیر پراقتدارش را ادامه دهد.

کارشناس دینی با اشاره به دشمنی‌های آمریکا علیه ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی گفت: همه بدانید آمریکایی که خیلی از جاهلان و نادانان چشم امید به او بسته‌اند، امروز در حال افول است و باید این موضوع را برای نسل جدید تبیین کنیم تا بدانند پیشرفت و تعالی جمهوری اسلامی ایران به برکت خون شهدا رقم خورده است.

وی افزود: استکبار جهانی و آمریکا بدانند همان طور که امام حسین (ع) در کربلا فرمود “هیات من الذله” امروز اگر همه دنیا در مقابل ما بایستد یکصدا و استوار همین فریاد را سر می‌دهیم.

پیکرهای ۶ شهید گمنام دوران دفاع مقدس همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) در شهر بیرجند با حضور گسترده قشرهای مختلف مردم از میدان شهدا تا میدان ابوذر بیرجند تشییع شد.

پیکر مطهر یک شهید گمنام در استانداری خراسان جنوبی، یک شهید در حوزه علمیه رضویه بیرجند و یک شهید نیز در کارخانه کویر تایر آرام گرفت.

همچنین پیکرهای سه شهید گمنام دیگر در روستای دهشک قاینات، مسجد جامع طبس و روستای محمدآباد این شهرستان تشییع و تدفین می‌شوند.

این ۶ شهید گمنام ۲۱، ۲۶، ۴۲ و ۴۵ ساله هستند که در عملیات‌های والفجر ۲، بدر، رمضان و تک دشمن به شهادت رسیدند و پیکرشان در مناطق شرق دجله، بصره، شلمچه و مهران پیدا شد.

مراسم تشییع پیکر بیش از ۴۰۰ شهید گمنام دفاع مقدس امروز در سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) و مقارن با ایام شهادت سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی و روز جهانی مقاومت در تهران و استان‌های سراسر کشور برگزار شد

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور

.