معاون فنی و عملیاتی مرکز اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: حال ۴۳ معتکف که در سه حادثه جداگانه در شهرستان‌های زیرکوه، طبس و درمیان به دلیل انتشار گاز مونوکسید کربن دچار مسمومیت شدند، مساعد است.

علیرضا عباسی  افزود: امروز در سه حادثه جداگانه ۴۳ نفر از معتکفان مساجد استان بر اثر انتشار گاز مونوکسید کربن از بخاری محل اعتکاف، دچار مسمومیت شدند که حال همه آنان مساعد است و از بیمارستان و درمانگاه محل ترخیص شده‌اند.

وی اظهار داشت: وقوع حادثه گازگرفتگی در دیهوک شهرستان طبس ساعت ۱۸ و ۲۸ دقیقه شنبه رخ داد و ۱۶ نفر از معتکفان دچار مسومیت شدند که پنج نفر آنان در محل درمان و ۱۱ نفر پس از انتقال به درمانگاه و اقدامات درمانی ترخیص شدند.

معاون فنی و عملیاتی مرکز اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: همچنین ۲۰ نفر از معتکفان در افین شهرستان زیرکوه ساعت ۱۲ و ۵۴ دقیقه امروز دچار مسمومیت ناشی از انتشار گاز مونوکسید کربن شدند که ۶ نفر در محل درمان و ۱۴ نفر به درمانگاه و بیمارستان منتقل شده و با انجام اقدامات لازم همه آنان پس از بهبودی ترخیص شدند.

وی یادآور شد: در حادثه دیگر ساعت ۱۷ و ۳۷ دقیقه شنبه هفت نفر از معتکفان در روستای زیربرندود شهرستان درمیان دچار گازگرفتگی و در محل درمان شدند.

عباسی افزود: بلافاصله بعد از وقوع حادثه برای دیهوک طبس سه آمبولانس، افین زیرکوه ۲ آمبولانس و برای زیربرندود درمیان یک آمبولانس اعزام شد تا افرادی که دچار مسمومیت شده بودند به درمانگاه یا بیمارستان منتقل شوند.