رئیس جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی گفت: جشنواره منطقه ای فرهنگی و ادبی ابن حسام ۲۸ آبان برگزار می شود.

 سید محمد حسین کاشی در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی اظهار کرد: امسال به عنوان «رشد تولید و مهار تورم» در نظر گرفته شده و جهاد دانشگاهی نیز در همین مسیر برنامه‌های خود را تنظیم می‌کند.

رئیس جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی بیان کرد: اعتقاد قلبی ما در جهاد دانشگاهی این است که راهکار برون رفت از مشکلات اعتماد به جوانان در سایه مشورت گرفتن از بزرگان همراه با علم و دانش است.

کاشی با تأکید بر اینکه واحد جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی در بخش‌های مختلف آموزش، پژوهش و … فعالیت دارد، بیان کرد: یکی از شاخص ترین فعالیت فرهنگی جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی برگزاری جشنواره‌های منطقه‌ای مد و لباس ایرانی- اسلامی با نام» چارقد بوده است.

وی با بیان اینکه جشنواره منطقه‌ای فرهنگی هنری و ادبی ابن حسام را نیز داشته ایم، گفت: چهارمین دوره این جشنواره را در روز خوسف ۲۸ آبان ماه برگزار خواهیم کرد.

رئیس جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی یادآور شد: با توجه به اینکه دشمنان اسلام این روزها توهین به قرآن را در دستور کار دارند تلاش ما بر این است که برنامه‌های قرآنی را نیز در جهاد دانشگاهی افزایش دهیم.

کاشی در زمینه فعالیت‌های پژوهشی جهاد دانشگاهی با محوریت استفاده از ظرفیت‌های مغفول خراسان جنوبی اظهار کرد: در این زمینه بر روی تحقیق و پژوهش محصولات مزیت دار استان چون زرشک، زعفران و عناب کار کرده ایم.

وی بیان کرد: راه اندازی یک آزمایشگاه تشخیص طبی در شهرستان قاین از دیگر فعالیت‌های پژوهشی جهاد دانشگاهی واحد خراسان جنوبی بوده است.

رئیس جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی با بیان اینکه در حوزه آموزش طرح سرباز ماهر را اجرا می‌کنیم، یادآور شد: این طرح در راستای بهینه سازی دوران خدمت سربازی توسط جهاد دانشگاهی برگزار می‌شود.

کاشی یادآور شد: هزار و ۵۰۰ فرصت شغلی نیز در راستای طرح توسعه مشاعل خانگی در کشور ایجاد شده است.

وی افزود: هزار و ۱۰۰ نمونه خون بند ناف در بانک خون بند ناف خراسان جنوبی ذخیره سازی شده است.

نوشته و خبر نگار : مهدیه حسن پور دبیر سرویس فرهنگی و هنری و ا.حسن پور