مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: برگزاری جشنواره منطقه ای تئاتر فجر کشور در خراسان جنوبی برنامه ریزی شده که به عنوان فعالیت فرهنگی برای جامعه می تواند مفید واقع شود.

کاظم نظری با بیان اینکه اجرای تئاتر می‌تواند در کنار تلویزیون و سینما، فرهنگ ساز و تاثیر گذار باشد زیرا بار آموزشی قوی دارد، ادامه داد: نمایندگان هنری ۱۲ استان به خراسان جنوبی خواهند آمد که تجربه شیرینی می‌تواند در این جشنواره رقم بخورد.

وی اظهار کرد: در آذرماه جشنواره تئاتر منطقه ای فجر کشور در ۲ بخش صحنه ای و خیابانی به میزبانی خراسان جنوبی برگزار می شود که ۳۵۰ نفر در این رویداد هنری شرکت کننده خواهند داشت.

مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: انتظار می‌رود تمام دستگاه های فرهنگی در این رویداد مهم، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی را یاری دهند تا تاثیرات مهم فرهنگی آن در استان ماندگار باشد.

نظری با بیان اینکه متولی جشنواره های هنری در همه نقاط دنیا شهرداری‌ها هستند، گفت: انتقال فرهنگ در این جشنواره های هنری مهمترین رویکردی است که باید شرایط آن را فراهم کرد.

مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی یادآور شد: استعدادهای خوبی در استان خراسان جنوبی وجود دارد که نبود هنرستان هنری موجب مهاجرت این استعدادها می شود لذا راه اندازی هنرستان هنر در استان از نیازهای ضروری است.