🔹مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی استانداری خراسان جنوبی از ثبت ۱۲۹ هزار و ۸۷۰ درخواست مربوط به سفرهای رئیس جمهور به خراسان جنوبی خبر داد.
عباس ملکی با بیان این مطلب، خاطرنشان کرد: در سفرهای استانی رئیس جمهور به استان خراسان جنوبی در مجموع تعداد ۱۲۹ هزار و ۸۷۰ درخواست در سامانه سامد ثبت و جهت رسیدگی و اقدام به دستگاه¬های اجرایی استان ارجاع شد.
🔹وی با بیان اینکه عمده درخواست ها در سفرهای استانی، درخواست کمک مالی و تسهیلات بوده، تصریح کرد: در راستای رسیدگی به این درخواست ها مبلغ ۳۱ میلیارد تومان کمک بلاعوض و بالغ بر ۲۵۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه (۱۵ میلیون تومانی با بازپرداخت ۶۰ ماهه) پس از بررسی و استحقاق سنجی به متقاضیان واجد شرایط پرداخت شد.
🔹مدیرکل بازرسی استانداری به تفکیک درخواست ها در سفرهای رئیس جمهور پرداخت و گفت: در سفر اول رئیس جمهور (شهریورماه ۱۴۰۰) در مجموع ۴ هزار۷۲۰ درخواست ثبت شد.
🔹ملکی با بیان اینکه برای پرداخت تسهیلات قرض الحسنه در راستای پاسخگویی به این درخواست ها مبلغ ۵۴ میلیارد ریال به استان تخصیص یافت، اظهار داشت: در این سفر تعداد هزار و ۲۳۹ متقاضی به بانک های عامل و صندوق کار آفرینی امید استان معرفی شده و به تعداد ۶۳۵ نفر هم تسهیلات قرض الحسنه پرداخت شد.
وی ادامه داد: در جریان این سفر ۲ هزار و ۳۲۵ متقاضی مساعدت مالی نیز به نهادهای حمایتی معرفی شدند که پس از بررسی و استحقاق سنجی مبلغ ۱۰ میلیارد ریال کمک بلاعوض به ۴۳۶ نفر از آنها پرداخت شد.
مدیرکل بازرسی استانداری درخصوص درخواست های واصله در سفر دور دوم رئیس جمهور (آذر ماه ۱۴۰۱) هم گفت: مجموع درخواست های واصله در این سفر ۱۰۴ هزار و ۶۳۴ مورد بوده است.
🔹ملکی خاطرنشان کرد: برای تعداد ۱۸ هزار و ۴۶۶ متقاضی دریافت تسهیلات قرض الحسنه در موضوعات ۷ گانه ، مبلغ هزار و ۴۴۰ میلیارد ریال تسهیلات قرض¬الحسنه به استان (۹ هزار و ۶۰۰ نفر طی سه مرحله) تخصیص یافت.
به گفته وی؛ متقاضیان بر اساس اولویت تعیین شده به بانک های عامل استان معرفی شدند و قریب به ۹ هزار نفر نیز تاکنون موفق به دریافت تسهیلات شده اند.
🔹وی با اشاره به اینکه در سفر دوم تعداد ۴۰ هزار و ۷۵۱ متقاضی دریافت مساعدت مالی به نهادهای حمایتی معرفی شدند، گفت: پس از بررسی و استحقاق سنجی لازم، مبلغ ۳۰۰ میلیارد ریال کمک بلاعوض به تعداد ۱۸ هزار و ۷۱۲ نفر پرداخت شد.
🔹مدیرکل بازرسی استانداری به وضعیت درخواست های مردمی در سفر یک روزه و کاری رئیس جمهور (شهریورماه ۱۴۰۲ ) اشاره کرد و اظهار داشت: مجموع درخواست های واصله در این سفر ۲۰ هزار و ۵۱۶ مورد بوده است.
🔹ملکی تصریح کرد: برای تعداد ۶ هزار و ۱۷۲ متقاضی دریافت تسهیلات قرض الحسنه در موضوعات ۷گانه ، در مرحله نخست مبلغ ۵۲۵ میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه به استان (۳ هزار و ۵۰۰ نفر در ۵ اسفندماه ۱۴۰۲) تخصیص یافت که پس از بررسی، متقاضیان بر اساس اولویت تعیین شده به بانک ملی استان معرفی شده و در حال دریافت تسهیلات می باشند.
🔹وی تأکید کرد: تعداد ۶ هزار و ۸۰۳ درخواست مساعدت مالی هم در این سفر ثبت شده که جهت بررسی به کمیته امداد امام خمینی (ره) ارجاع گردیده است.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور