March 05,2021 | ۱۳۹۹/۱۲/۱۵

KHABARVAHONAR

اخبار ویژه
تبلیغات

ثبت ملی سیلوی گندم بیرجند

ثبت ملی سیلوی گندم بیرجند

Print 🖨 PDF 📄 eBook 📱معاون میراث‌فرهنگی خراسان جنوبی از ثبت ملی سیلوی گندم بیرجند خبر داد علی شریعتی منش از ثبت ملی سیلوی گندم بیرجند خبر داد. 🔹شریعتی منش افزود: احداث این اثر در سال ۱۳۵۰ توسط شرکتی از کشور رومانی آغاز شد و در سال ۱۳۵۳ به اتمام رسید. علی شریعتی منش افزود: […]

معاون میراث‌فرهنگی خراسان جنوبی از ثبت ملی سیلوی گندم بیرجند خبر داد

علی شریعتی منش از ثبت ملی سیلوی گندم بیرجند خبر داد.
🔹شریعتی منش افزود: احداث این اثر در سال ۱۳۵۰ توسط شرکتی از کشور رومانی آغاز شد و در سال ۱۳۵۳ به اتمام رسید.

علی شریعتی منش افزود: ساخت این سیلو از سال۱۳۵۰ توسط شرکتی از کشور رومانی آغاز شد و در سال ۱۳۵۳ به اتمام رسید .

وی با بیان اینکه این سازه از بتن ساخته شده افزود: بتن توسط کارگران ساخته و سپس به کمک جرثقیلی به ارتفاع ۴۰ متر که در این مکان ساخته شده، به بالای سیلو و کندوها منتقل شده است.

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی استان ساختمان سیلو را در زمان خود مرتفع ترین سازه شهر بیرجند دانست و گفت: این سیلو با ظرفیت گنجایش ۵۰۰۰ تن گندم در ۹ کندو ساخته شده و با داشتن ۵ ایستگاه، ارتفاع آن به اندازه ۱۵ طبقه ساختمان های معمولی است

شریعتی منش افزود : شیوه ذخیره گندم ، پیرایش و پاکسازی آن به همراه تجهیزات کارگاهی و ایمنی سیلو بسیار جالب و واجد اهمیت است.

وی یکی از وظایف وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی را ثبت بناها و ساختمان های دانست که در دوره ورود صنعت به ایران با طرح های نو و مصالح جدید ساخته شده اند.

پیش از این منبع آب شهر قاین و کوره هافمن بیرجند در فهرست میراث معماری صنعتی کشور به ثبت رسیدند.

.