آیت الله رئیسی گفت: تکلیف‌مداری تفاوت انتخابات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با نظام‌های دنیا است.

آیت الله ابراهیم رئیسی، در مسجد امام حسین بیرجند اظهار کرد: زمینه رشد و تعالی انسان در حکومت مهدوی فراهم می‌شود و ما معتقدیم سرنوشت همه عالم و مقدرات و پرونده ما تقدیم محضر امام زمان(عج) می‌شود.

وی بیان کرد:  امروز هرچه با ظلم مبارزه و در جهت عدالت‌محوری حرکت شود امام زمان(عج) را خوشحال می‌کند و ظلم و ستم‌هایی که امرروز در عالم و غزه صورت می‌گیرد قلب امام زمان(عج) را ناراحت می‌کند.

رئیسی افزود: امروز روز میثاق با حضرت صاحب الزمان(عج) است و حضرت آنچه خیر، عدل و رعایت حقوق دیگران باشد، می‌پسندند و ظلم به خدا، عالم هستی و انسان‌ها را نمی‌پسندد.

کاندیدای انتخابات مجلس خبرگان رهبری با اشاره به این‌که امام خمینی(ره) در عصر کنونی پرچم اسلام و اهل بیت(ع) و عمل به باید و نبایدهای الهی را بلند کرد، گفت: امام راحل مردم را باور داشت و امروز هم رهبر معظم انقلاب؛ و هر پیشرفت و گامی به اراده و خواست مردم است.

وی اظهار کرد: در دنیا از مردم استفاده ابزاری می‌کنند اما در نظام اسلامی بدون نگاه مردم، نهادها شکل نمی‌گیرد و این نظام بر عرصه مردم‌سالاری دینی بنا شده است.

رئیسی با اشاره به این‌که دشمن نمی‌خواهد نظام مردم سالار در دنیا وجود داشته باشد، افزود: نظام سلطه مانع است که رأی مردم به کرسی بنشیند اما نظام اسلامی این امر را نفی کرده و مردم خودشان تصمیم می‌گیرند.

رئیسی با بیان اینکه امروز جمهوری اسلامی ایران استقلال دارد و به شرق و غرب وابسته نیست و از هیچ کسی دستور نمی‌گیرد، افزود: ایران اسلامی امروز مورد اتکای کشورهای دیگر است.

وی با اشاره به مشارکت بالای مردم خراسان جنوبی در عرصه‌های مختلف و پشتیبانی از نظام اسلامی، گفت: آنچه امروز در پیش داریم و بسیار اهمیت دارد انتخابات مجلس شورای و مجلس خبرگان رهبری است.

رییسی با تأکید بر این‌که شرکت در انتخابات عمل به حق و تکلیف است، تصریح کرد: تکلیف‌مداری تفاوت انتخابات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با نظام‌های دنیا است.

کاندیدای انتخابات مجلس خبرگان رهبری  با قدردانی از همه کسانی که برای پیشرفت، امنیت و سلامت کشور تلاش و ایثار می‌کنند، افزود: شأن ما خدمتگزاری به مردم است و شرط این وظیفه رأی به ما نیست بلکه این تکلیف را همواره انجام خواهم داد.

وی با اشاره به تلاش‌های دشمن برای ایجاد ناامیدی در کشور، گفت: من معتقدم مشکلات در عرصه‌های مختلف با خدمتگزاری دولت  و حمایت مردمی حل خواهد شد و ما مصمم هستیم دشمن را مأیوس کنیم.

آیت الله رییسی خاطرنشان کرد: امیدواریم مجلسی قوی شکل بگیرد که هم پشتیبان مردم و کمک کار دولت در انجام وظایف باشد.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور