رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی از افزایش تولید مرغ در این استان خبر داد و گفت: تولید مرغ گرم در هفته جاری نسبت به هفته گذشته حدود ۲ برابر رشد داشته است و این روند افزایشی ادامه دارد.

‎مهدی جعفری افزود: روند تولید مرغ در استان هفته گذشته روزانه ۶۰ تن بود که در هفته جاری به حدود ۱۱۰ تن در روز رسیده است.

وی بیان کرد: در حال حاضر بازار مرغ استان وضعیت مطلوبی دارد و جای هیچ گونه نگرانی نیست.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: خروج مرغ از بازار استان به سمت استان‌های مجاور به دلیل اختلاف قیمت بوده و فضای روانی حاکم از دلایل احساس کمبود مرغ در خراسان جنوبی است.

وی افزود: براساس آمار اداره‌ کل دامپزشکی خراسان جنوبی از ابتدای سال جاری تاکنون ۲ میلیون و ۹۱۲ هزار و ۳۶۳ قطعه جوجه‌ریزی در ۱۴۸ واحد مرغ گوشتی استان انجام شده است و این حجم جوجه‌ریزی نسبت به ماه‌های پایانی سال گذشته افزایش چشمگیر دارد.

جعفری گفت: وضعیت بازار مرغ استان پایدار است و وضعیت عرضه گوشت مرغ نیز نسبت به هفته گذشته مناسب‌تر شده است.

ی ادامه داد: میزان تولید گوشت مرغ در خراسان جنوبی بیش از چهار برابر نیاز مردم استان است و مازاد آن به عنوان استان معین روزانه به استان‌های دیگر و همجوار ارسال می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: تولید مرغ در کل کشور متاثر از شرایط روند جوجه‌ریزی در پایان سال گذشته بوده است.

‎وی افزود: در شرایطی که در کشور دچار کاهش تولید مرغ بودیم همچنان روند صادرات مرغ خراسان جنوبی به استان‌های همجوار و معین ادامه داشته از طرفی اختلاف قیمت مرغ در خراسان جنوبی نسبت به استان‌های مجاور عاملی برای شیب صادرات به استان‌های مجاور است.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور