فرمانده انتظامی استان خراسان جنوبی گفت: با تلاش کارشناسان پلیس امنیت اقتصادی در استان، ۴۶ میلیارد ریال عواید ناشی از پول‌های کثیف از سرباند مواد مخدر در خراسان جنوبی کشف و توقیف شد.

به گزارش روز شنبه پایگاه خبری پلیس، سردار ناصر فرشید افزود: با دستگیری یکی از سرشاخه‌های حمل و توزیع مواد مخدر در آبان سال جاری با ۶۹۲ کیلوگرم مرفین و ۴۷ کیلوگرم تریاک در استان، بررسی دارایی‌ها و اموال این متهم در دستور کار کارشناسان پلیس امنیت اقتصادی خراسان جنوبی قرار گرفت.

وی بیان کرد: تحقیقات ماموران پلیس و بررسی اموال و دارایی‌های متهم دستگیر شده حاکی از این بود که این سرباند مواد مخدر هیچ گونه فعالیت اقتصادی نداشته و اموال و دارایی‌هایش عایدی از فروش مواد مخدر و پول‌های کثیف است.

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی گفت: ماموران با هماهنگی مقام قضایی اموال متهم شامل یک دستگاه خودروی سنگین، یک باب منزل مسکونی و ۴۸ رأس گاو خریداری شده توسط متهم را توقیف کردند که لیست اموال منقول و غیرمنقول متهم در اختیار مقام قضایی قرار گرفت.

وی با بیان اینکه ارزش اموال کشف شده از متهم توسط کارشناسان بالغ بر ۴۶ میلیارد ریال برآورد شده است افزود: دستگیری قاچاقچیان مواد مخدر و سوداگران مرگ پایان راه برای آنان نیست و پلیس با اشراف اطلاعاتی و هوشیاری، با رصد اموال و دارایی‌های آنان اجازه نخواهد داد عواید ناشی از فروش مواد مخدر و پول‌های کثیف وارد چرخه اقتصادی کشور شود.

کشف ۳۱۱ کیلوگرم تریاک در خراسان جنوبی

سردار فرشید گفت: ماموران فرماندهی انتظامی استان در بازرسی از یک سواری سمند در محورهای فرعی شهرستان سربیشه ۳۱۱ کیلوگرم تریاک را کشف کردند.

وی اظهار داشت: ماموران فرماندهی انتظامی شهرستان نهبندان هنگام کنترل خودروهای عبوری در محورهای فرعی این شهرستان به یک سواری سمند مشکوک شدند و به راننده خودرو دستور ایست دادند.

فرمانده انتظامی استان خراسان جنوبی افزود: راننده سمند با مشاهده ماموران بر سرعت خودرو افزود و به طرف شهرستان سربیشه متواری شد که با اقدامات تخصصی پلیسی خودرو طی عملیات مشترک ماموران انتظامی شهرستان‌های نهبندان و سربیشه در یکی از محورهای فرعی سربیشه متوقف و در بازرسی از آن ۳۱۱ کیلوگرم تریاک کشف شد.

وی گفت: ماموران در این رابطه ۲ متهم را دستگیر کردند که متهمان دستگیر شده با تشکیل پرونده به مقام قضایی معرفی و روانه زندان شدند.