مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: توسعه هنر نمایش در ابعاد انسانی، منابع و فضاها از جمله سرفصل‌های اصلی این اداره کل است.

 ناصر نبی‌زاده در پیامی اظهار داشت: هنر نمایش به‌عنوان یک امر زیبا، خردورز و توسعه بخش همواره ابزاری موثر در اشاعه فرهنگ صحیح و ایجاد تدبر بوده و به شایستگی هفتم فروردین‌ مطابق با ۲۷ مارس به‌عنوان “روز جهانی تئاتر و روز ملی هنرهای نمایشی” نام‌گذاری شده است.

وی افزود: تئاتر به دلیل ارتباط مستقیم با مخاطب در زمره انسانی‌ترین هنرهای جهان است و با بهره بردن و ترکیب هنرهای گوناگون، قدرت تاثیرگذاری بی‌نظیر دارد. تئاتر، فارغ از همه ویژگی‌ها می‌تواند زبان مشترک جامعه انسانی با هر فرهنگ و نژادی باشد و با زبان نمایشی خویش، پیوند میان فرهنگ‌ها را برقرار سازد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی بیان کرد: سالی که گذشت برای اهالی تئاتر خراسان جنوبی سالی سخت اما پرتجربه بود. در ایامی که مردم عزیز کشورمان درگیر بیماری کرونا شدند، هنرمندان نمایشی استان پای کار مانده و اجازه ندادند چراغ این هنر فاخر خاموش شود.

وی افزود: در این شرایط چهاردهمین جشنواره تئاتر خراسان جنوبی نیز همانند سال‌های گذشته با بهره‌گیری از فضای مجازی برگزار شد و در طول سال نیز شاهد اجرای چندین تئاتر در این بستر بودیم.

نبی‌زاده گفت: همچنین راه یابی تئاتر “زال سپیدموی” به جشنواره بین‌المللی تئاتر عروسکی از دیگر افتخاراتی بود که در سال گذشته برای هنرهای نمایشی استان کسب شد.

وی تصریح کرد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی نیز با اعتماد به فعالان هنر تئاتر این استان، تمامی توان خود را برای توسعه این هنر ارزشمند به کار بسته است، توسعه هنر نمایش در ابعاد انسانی، منابع و فضاها از جمله سرفصل های اصلی این اداره کل است.

وی اظهار داشت: اینجانب با تبریک حلول سال جدید، روز جهانی تئاتر و روز ملی هنرهای نمایشی را به هنرمندان و نمایشگران پرتلاش این عرصه، تبریک گفته و امیدوارم در سال ۱۴۰۰ با فراهم شدن هرچه بیشتر زمینه فعالیت هنرمندان هنرهای نمایشی استان، شاهد رشد، شکوفایی و تعالی این هنر ارزشمند در خراسان جنوبی و ایران عزیزمان باشیم.