#در_خانه_میمانیم

#شکست_کرونا_مردم_همدلی

#کرونا_را_شکست_میدهیم

#رعایت_بهداشت_فردی

 

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی روز شنبه از چند مدرسه شهر بیرجند بازدید کرد و گفت: آموزش‌های غیرحضوری تا پایان محتوای کتاب‌های درسی و پس از آن در شبکه شاد استمرار می‌یابد.

محمدعلی واقعی در بازدید سرزده از مدارس امیر کبیر، محدثه و شهید چمران بیرجند اظهار داشت: از امروز (۲۷ اردیبهشت) حضور اختیاری دانش‌آموزان در مدارس شهرستان‌ها و مناطق استان برای رفع اشکال تحصیلی و با جمعیت محدود و رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی مصوب ستاد مقابله با کرونا، آغاز شد.

وی افزود: براساس گزارش‌های رسیده از بازدیدهای میدانی، تمامی پروتکل‌ها و ضد عفونی قبل و بعد کلاس‌ها در مدارس رعایت شده است و مدیران مدارس با اهدای ماسک و دستکش به دانش‌آموزان حاضر در کلاس‌های رفع اشکال؛ اولویت اصلی و مهم که همان حفظ سلامت دانش‌آموزان است را به خوبی رعایت کردند.

دبیر شورای آموزش و پرورش استان خراسان جنوبی با بیان اینکه در بازگشایی مدارس تجمع دانش‌آموزی نداریم، حفظ سلامت فرهنگیان و دانش‌آموزان را اولویت اصلی و مهم متولیان دستگاه تعلیم و تربیت دانست.

وی با اشاره به برگزاری ارزشیابی پایانی سال تحصیلی جاری در پایه‌های هفتم، هشتم، دهم و یازدهم به صورت غیرحضوری گفت: مسئولیت پیشرفت تحصیلی و تربیتی دانش‌آموزان برعهده معلمان و مدیران مدارس است که متناسب با مستندات فرآیند یادگیری دانش‌آموزان و میزان مشارکت در آموزش‌های غیرحضوری، نتایج ارزشیابی‌های مستمر و پژوهش دانش‌آموزی تعیین می‌شود.

واقعی درخصوص پایه نهم با توجه به تاثیرگذاری دروس این پایه در هدایت تحصیلی تاکید کرد: ارزشیابی پایانی خردادماه به شیوه حضوری و در سطح مدرسه است و امتحانات هماهنگ استانی برگزار نخواهد شد.

وی با اشاره به ارزشیابی هنرجویان هنرستانی در شاخه‌های مختلف فنی و حرفه‌ای گفت: ارزشیابی پایانی دروس عمومی، شایستگی‌های غیرفنی و پایه فنی برعهده مدیران و اطمینان از آموزش حضوری یا غیرحضوری از پودمان‌های باقیمانده در دروس پایه فنی و شایستگی‌های غیرفنی با معلمان مربوطه است.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی همچنین در گفت و گوهای جداگانه با دانش‌آموزان، مدیران و معلمان این مدارس، نحوه فعالیت معلمان در فضای مجازی و درصد رضایت‌مندی دانش‌آموزان از فعالیت مدیران، معلمان و آموزگاران در فضای مجازی به ویژه شبکه شاد و بازنگری میزان آمادگی دانش‌آموزان از طریق آزمون‌های عملکردی را جویا شد.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان بیرجند هم در حاشیه این بازدید گفت: مدارس شهرستان از ۲۷ اردیبهشت به مدت یک ماه برای رفع اشکال دانش‌آموزان باز خواهد بود.

محمدحسین یکه خانی با اشاره به حضوری بودن امتحانات در پایه‌های نهم و دوازدهم افزود: در دوره ابتدایی امتحانی برگزار نخواهد شد و در بقیه پایه‌ها امتحانات به صورت غیرحضوری خواهد بود که تشخیص زمان برگزاری امتحانات با شورای مدرسه است.

وی با تشکر از عوامل اجرایی مدارس برای گندزدایی مدارس اظهار داشت: تمامی مدارس شهرستان بیرجند به صورت روزانه برای حضور دانش‌آموزان ضد عفونی و گندزدایی می‌شود.

وی با یادآوری اختیاری بودن حضور دانش‌آموزان در مدارس گفت: دانش‌آموزان به صورت کاملا اختیاری و در صورت تمایل می‌توانند برای رفع اشکال یا سوالات درسی خود در مدرسه حضور یابند و به محض رفع اشکال مدرسه را ترک کنند.