🔹استاندار خراسان جنوبی گفت: تلفات جاده‌ای و تصادفات باید در نوروز ۱۴۰۲ به حداقل برسد.
دکتر قناعت با لیان این مطلب در ستاد اجرایی خدمات سفر استان اظهار کرد: در نیمه دوم امسال شاهد اتفاقات و حوادث ناگواری در کشور بودیم یعنی جنگ ترکیبی و تمام عیاری را دشمن علیه ملت ایران و نظام اسلامی شروع کرد ‌و از همه ظرفیت‌های انسانی، فنی، امنیتی و اطلاعاتی در این زمینه استفاده کرد که سختی و هزینه‌هایی را برای مردم و کشور به وجود آورد.
🔹وی ادامه داد: دشمنان برای رسیدن به اهداف شوم خود در براندازی نظام و ضربه به این ملت بزرگ که ۴۴ سال پای انقلاب و نظام ایستادند جنگ ترکیبی را رقم زدند و هر اقدام، فتنه، توطئه و شیطنتی که امکان انجام آن را داشته باشند، انجام دادند.
🔹قناعت به مسمومیت دانش‌آموزان و بهانه دشمنان مبنی بر اینکه می‌خواهند در ایران زنان را از تحصیل محروم کنند اشاره کرد و گفت: در این موضوع پیچیده امنیتی قطعاً دست دشمن در کار است که باید تکلیف آن مشخص شود.
🔹به گفته وی؛ دشمنان به آخر خط رسیده و دیگر چیزی ندارند برای همین از هیچ توطئه‌ای برای براندازی نظام و ضربه به آن دریغ نمی‌کنند.
🔹استاندار به بصیرت مثال‌زدنی و حضور معنادار ملت ایران در راهپیمایی ۱۳ آبان و ۲۲ بهمن امسال اشاره کرد و افزود: مردم این حماسه عظیم و بی‌نظیر را در شرایطی خلق کردند که دشمن فتنه ایجاد کرده بود بنابراین این ملت شایسته بالاترین خدمات است و ایام تعطیلات نوروز بهترین فرصت برای خدمت‌ رسانی بهتر برای مردم و ایجاد نشاط عمومی است.
🔹وی از دستگاه‌های اجرایی عضو ستاد اجرایی خدمات سفر استان خواست از همه ظرفیت‌ها برای خدمت‌رسانی مطلوب به مردم در فرصت تعطیلات نوروز استفاده شود.
🔹قناعت با اشاره به اینکه تلفات جاده‌ ای و تصادفات در نوروز ۱۴۰۲ باید به حداقل برسد و در این راستا باید همه کمیته‌های ذیل ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان جنوبی بیش از گذشته فعال شوند، افزود: ایجاد شرایط و فراهم کردن زمینه‌های سفر برای همه مردم و همچنین تأمین ایمنی سفر و کاهش حوادث جاده‌ای از اهداف اصلی این ستاد است.
🔹استاندار با بیان اینکه پلیس راه، راهداری، هلال احمر، اورژانس و به ویژه فرمانداران باید تمرکز خود را بر امداد رسانی، حضور و کنترل ترافیک بگذارند، عنوان کرد: باید مسیرها، نقاط حادثه خیز و روزهای حساس شناسایی و اقداماتی انجام شود تا در این نقاط و روزها شاهد حوادث نباشیم.
🔹قناعت با اشاره به ضرورت آمادگی کامل اماکن مختلف استان برای اسکان مسافران، گفت: باید نظارت لازم در این بخش انجام شود.
🔹وی تأکید کرد: تنظیم بازار و تأمین اقلام ضروری هم از مباحث مهمی است که در این راستا جلسه‌ هماهنگی و تقسیم کار با محوریت معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری با حضور سازمان صمت، جهاد کشاورزی و تعزیرات برگزار خواهد شد.
🔹وی در ادامه بیان کرد: جلسه‌ای ویژه در راستای کاهش حوادث جاده‌ای با محوریت معاونت عمرانی استانداری با حضور فرمانداران و اعضای کمیته حمل و نقل، امداد و نجات و کمیته انضباطی برگزار می‌شود.
🔹استاندار با اشاره به اینکه ایجاد استراحتگاه‌های موقت در ۳۰ کیلومتری شهرها از موضوعات کلیدی است که رضایت مسافران و کاهش تلفات تصادفات را در پی خواهد داشت، افزود: مجتمع‌های بین راهی برای ارائه خدمات به مردم در سفرهای نوروزی بسیار مهم است که باید مورد توجه لازم قرار گیرد.
🔹قناعت ادامه داد: برای دولت و مجموعه نظام، خدمات‌دهی در تعطیلات نوروز بسیار مهم است تا بتوانیم رضایت مردمی را با خدمت‌رسانی بهتر داشته باشیم‌.
🔹وی در خصوص موضوعات فرهنگی متذکر شد: آنچه موازین شرعی و قانونی است باید رعایت شود و همانگونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند تذکرات لسانی مدنظر باشد و حتماً مراقب باشیم در این زمینه خوراک به رسانه‌های بیگانه ندهیم و در میدان دشمن بازی نکنیم.
🔹استاندار در ادامه سخنانش گفت: کشیک جرثقیل، اتوبوس جایگزین برای جابه جایی مسافران حادثه‌دیده، کشیک شرکت نفت و پیش‌بینی سوخت امدادی، کشیک شرکت بیمه و پزشکی قانونی، کشیک صنوف و امداد خودرو باید مدنظر قرار گیرد و برپایی سیاه چادرهای عشایری در ۳۰ کیلومتری شهرها بسیار حیاتی است.
🔹قناعت همچنین در این جلسه از حضور پررنگ اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری و همه دستگاه‌ها استان در شانزدهمین نمایشگاه بین‌‌المللی گردشگری و صنایع دستی برای معرفی جاذبه‌های گردشگری و تاریخی این استان قدردانی کرد.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور