#خبر_و_هنر

#خراسان_جنوبی

#khabar_va_honar

#southern_Khorasan

#Birjand

#khabarvahonar

#خبر_و_هنر #خبروهنر

#خبر_هنر #خبر #اخبار #هنر #فرهنگ

#بیرجند #قاین #طبس #فردوس #سرایان #نهبندان #خوسف #بشرویه #زیرکوه #درمیان #سربیشه

🔹معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی گفت: تلاش ما بر این است که هیچ دانشجویی در سطح استان، دغدغه تأمین خوابگاه و اسکان نداشته باشد.
محمدرضا طالبی با بیان این مطلب در مراسم افتتاح خوابگاه دخترانه سردار حاج قاسم سلیمانی که با حضور ویدئو کنفرانسی وزیر علوم ،تحقیقات و فناوری برگزار شد، خاطرنشان کرد : خانواده هایی که از اقصی نقاط میهن اسلامی فرزندان خود را برای تحصیل به استان می فرستند، نباید دغدغه اسکان ،تغذیه و زندگی آنها را داشته باشند.
🔹وی تصریح کرد: مایه مسرت است که در مقایسه با گذشته می توانیم امکانات بسیار خوب و در شأن دانشجویان را برایشان فراهم نماییم که البته حق آنهاست و باید ارتقاء یابد.
🔹معاون استاندار متذکر شد: فکر، اندیشه و ذهن دانشجو باید فقط معطوف به تحصیل باشد تا خروجی دانشگاه های ما دانشمندانی باشند که به عنوان سرمایه های نظام بتوانند چرخ اقتصاد ،تولید و زیرساخت های مهم ایران اسلامی را به حرکت درآورند.
🔹طالبی ادامه داد: اگر بخواهیم اقتصاد و تولید ما پر رونق بوده و دانش بنیانی باشد، باید زمینه تحصیل خوب را برای دانشجویان خود فراهم نماییم که یکی از این شرایط، امکانات خوابگاهی مناسب است.
🔹وی اظهار داشت: با توجه به گزارش رئیس دانشگاه بیرجند تلاش می کنیم با بهره گیری از ظرفیت خیرین ، بنیاد ۱۵ خرداد، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) ، سفرهای آتی رئیس جمهور و اعتبارات دولتی که استاندار پیگیری می کنند، مشکلات خوابگاهی را مرتفع کرده یا به حداقل برسانیم .