#خبر_و_هنر

#خراسان_جنوبی

#khabar_va_honar

#southern_Khorasan

#Birjand

#khabarvahonar

#خبر_و_هنر #خبروهنر

#خبر_هنر #خبر #اخبار #هنر #فرهنگ

#بیرجند #قاین #طبس #فردوس #سرایان #نهبندان #خوسف #بشرویه #زیرکوه #درمیان #سربیشه

🔻در دیدار استاندار خراسان جنوبی و دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور مطالبه شد؛

🔹استاندارخراسان جنوبی در دیدار با دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور، تقویت زیرساخت های لازم در راستای مبارزه با مواد مخدر را خواستار شد.
قناعت در این دیدار به تشریح موقعیت جغرافیایی استان پرداخت و از نقش خراسان جنوبی در حراست از مرز و امنیت کشور گفت.
🔹وی با اشاره به نقش مهم استان در زمینه مبارزه با باندهای مواد مخدر و ممانعت از نفوذ آنها به داخل کشور، خواستار تقویت امکانات این بخش در منطقه شد.
🔹استاندار به حجم کشفیات مواد مخدر از ابتدای سال تاکنون اشاره کرد و تصریح نمود: با توجه به افزایش چشمگیر مواد مخدر، تقویت و تجهیز ایستگاه های بازرسی سطح استان ضرورت دارد.
🔹قناعت، تقویت معبر مرزی ماهیرود به منظور جلوگیری از ورود مواد مخدر و خروج پیش سازها با توجه به حجم تردد روزانه ۶۰۰ دستگاه کامیون در این معبر را از دیگر مطالبات استان برشمرد.
🔹وی بر ضرورت اختصاص اعتبارات ویژه برای اجرای طرح های فرهنگی و پیشگیری از اعتیاد تأکید کرد و اظهار داشت: با توجه به ضرورت امر پیشگیری با اجرای طرح های فرهنگی، طرح جامع فرهنگی و پیشگیری- درمان- مقابله و اشتغال در راستای مقابله با معضل اعتیاد در بخش درح شهرستان سربیشه تنظیم شده و اجرایی شدن آن نیاز به اعتبارات ویژه دارد.
🔹به گفته وی؛ با عنایت به نیاز دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر، جذب و بکارگیری نیرو از اولویت های این حوزه می باشد.

🔹استاندار با اشاره به تعطیلی مرکز ماده ۱۶ استان خاطرنشان کرد: با توجه به افزایش معتادان ارجاعی به مراکز تبصره ۲ ماده ۱۶ استان و نیز تعطیلی مراکز درمان اعتیاد ناشی از محدودیت های کرونایی، ضرورت دارد با تخصیص اعتبار ویژه، مرکز ماده ۱۶ استان تجهیز و راه اندازی شود.
🔹قناعت تخصیص اعتبارات عمرانی برای تجهیز و بهسازی ساختمان دبیرخانه شورا با توجه به کمبود فضا و لزوم پوشش دهی نیازمندی ها را از دیگر درخواست های استان عنوان کرد.
🔹وی با تأکید بر حجم خودروهای توقیفی و مصادره ای و نیز تکمیل ظرفیت پارکینگ شورا تصریح نمود: توسعه و تجهیز پارکینگ خودرویی شورا به منظور حفاظت و صیانت از خودروها و نیز افزایش فضای موجود، تخصیص اعتبارات ویژه و همراهی ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور را می طلبد.
🔹شایان ذکر است؛ پیشنهادات استاندار در این نشست، قول مساعد سردار مؤمنی دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور را درخصوص پیگیری و رفع نیازها به همراه داشت.