#خبر_و_هنر

#خراسان_جنوبی

#khabar_va_honar

#southern_Khorasan

#Birjand

#khabarvahonar

#خبر_و_هنر #خبروهنر

#خبر_هنر #خبر #اخبار #هنر #فرهنگ

#بیرجند #قاین #طبس #فردوس #سرایان #نهبندان #خوسف #بشرویه #زیرکوه #درمیان #سربیشه

تفاهم‌نامه ایجاد پست ۴۰۰ کیلوولت و خط انتقال برای تامین برق بخش عمومی و صنایع و معادن شهرستان نهبندان به عنوان بزرگترین پروژه زیرساختی استان خراسان جنوبی امضا شد.

 این تفاهم‌نامه چهارجانبه در تهران بین استاندار خراسان جنوبی، رئیس هیات عامل شرکت توانیر، رئیس هیات مدیره سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) و رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران به امضا رسید.

براساس این تفاهم‌نامه، عملیات اجرایی پست ۴۰۰ کیلوولت و خط انتقال شهرستان نهبندان همزمان با سالروز سفر مقام معظم رهبری به نهبندان در هفتم شهریور آغاز می‌شود.

با اجرای پست ۴۰۰ کیلوولت و خط انتقال شهرستان نهبندان، اساسی‌ترین نیاز زیرساختی استان خراسان جنوبی برای کمک به توسعه صنایع و معادن و ایجاد ارزش افزوده در ذخایر معدنی خراسان جنوبی برطرف می‌شود.

امضای این تفاهم‌نامه در یک سالگی دولت سیزدهم، گام بلندی در زمینه محرومیت‌زدایی و توسعه منطقه است.

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار و مدیرکل صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی نیز در نشست امضای این تفاهم‌نامه حضور داشتند.

استان خراسان جنوبی به مرکزیت بیرجند ۱۱ شهرستان دارد و نهبندان در ۲۰۰ کیلومتری جنوب بیرجند از شهرستان‌های معدنی شرق کشور است.