فرماندار نهبندان گفت: تعداد شعب اخذ رای در این شهرستان از ۸۴ شعبه به ۹۹ شعبه افزایش یافته تا سلامت مردم تضمین شود چرا که سلامت رای‌دهندگان مانند برگزاری انتخابات مهم است.

مجید بیکی در نشست شورای اداری شهرستان نهبندان افزود: دشمنان با برنامه‌ریزی‌های مختلف به دنبال این هستند که بین مردم ناامیدی ایجاد کنند تا مردم مشارکت کمتری در انتخابات داشته باشند لذا همه دستگاه‌ها در راستای مشارکت حداکثری مردم در انتخابات تلاش کنند.

وی گفت: همیشه میانگین مشارکت مردم شهرستان نهبندان از سطح کشور بالاتر بوده است که در ۲۸ خرداد امسال هم باید رقم بخورد.

فرماندار نهبندان با بیان اینکه انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در ۲ نقطه شهری و ۱۰۱ نقطه روستایی این شهرستان برگزار خواهد شد افزود: فرصتی را امسال فراهم کردیم که نامزدهای شوراها در شهرها برنامه‌های خود را به مردم اعلام کنند.

وی گفت: در انتخابات شوراهای شهر این گونه نیست که قوم‌گرایی و قبیله‌گرایی ما را به توسعه برساند بلکه باید مسیر توسعه شهر و شهرستان را از راه توجه به نخبگان و معتمدان واقعی مردم داشته باشیم.

بیکی با تاکید بر اینکه باید مجریان انتخابات بی‌طرفانه عمل کنند افزود: در راستای تامین امنیت و سلامت و برگزاری هرچه بهتر انتخابات دستگاه‌های اجرایی امکانات خود را در اختیار ستاد انتخابات بگذارند.

وی به شعار سال “تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها” اشاره کرد و گفت: از همه دستگاه‎‌های اجرایی شهرستان درخواست داریم که در این راستا با اهتمام بیشتر قدم بردارند تا در تحقق شعار سال موثر باشند.

فرماندار نهبندان گفت: تحقق شعار سال نیازمند شناسایی موانع از سوی مسوولان دستگاه‌های اجرایی و برنامه‌ریزی برای رفع آنها است لذا باید در این راستا مدیران، حضور میدانی خود را در نقاط مختلف شهرستان تقویت کنند.

وی با تاکید بر اینکه ما در کشور منابع زیادی داریم ولی از آن درست و بهینه استفاده نمی‌کنیم افزود: باید روز به روز و گام به گام مدیران در راستای بهره‌وری بیشتر از منابع به خصوص انرژی گاز و برق در مجموعه خود تلاش کنند.

بیکی اظهار داشت: مدیران باید اولین بهره‌وری را درخصوص منابع انسانی خود ایجاد کنند و اگر نیروی انسانی وظیفه خود را به خوبی انجام ندهد، این نارضایتی بین مردم قابل مشاهده است.

وی گفت: نباید کاری کنیم که ضعف ما در سیستم اداری باعث شود مشکل مردم دوچندان شود، ما مسوولان تا روزی که وقت داریم باید در راستای رضایت خداوند متعال و مردم تلاش کنیم.

فرماندار نهبندان با تاکید بر لزوم همکاری بین دستگاه‌های اجرایی در راستای تحقق شعار سال گفت: وقتی بین دستگاه‌های اجرایی شهرستان هماهنگی باشد خروجی آنها حل مشکلات مردم و رفع موانع است.

وی ادامه داد: باید هماهنگی بین دستگاه‌های اجرایی روز به روز تقویت شود و اختلاف بین دستگاه‌ها نباید به ارباب رجوع آسیب بزند.

بیکی با تاکید بر اینکه مدیران دستگاه‌های اجرایی باید پاسخگو باشند گفت: باید مشکلات مردم که در رسانه‌ها مطرح می‌شود، پیگیری شود و فقط نباید اخبار را بخوانیم بلکه باید دستگاه‌های اجرایی به رسانه‌ها پاسخگو باشند.

وی اضافه کرد: در ستاد توسعه خاوران شهرستان ۲ تفاهم‌نامه سرمایه‌گذاری به امضا رسید و سه مجور بی‌نام هم برای سرمایه‌گذاری در حوزه صنعت شهرستان در مرکز استان در حال صادر شدن است.

فرماندار نهبندان گفت: صدور مجوز بی‌نام و آماده‌سازی زمینه‌ها برای ورود بی‌دغدغه سرمایه‌گذاران به سرمایه‌گذاری از جمله اقدامات موثر برای حذف بروکراسی اداری بوده که در استان انجام شد و امیدواریم با این طرح‌ها حضور بیشتر سرمایه‌گذاران در شهرستان نهبنان تسهیل شود.

وی همچنین با گرامیداشت هفته جهاد کشاورزی گفت: بخش کشاورزی بیشترین استفاده از منابع آبی شهرستان را دارد و از طرفی ۴۷ درصد مصرف شهرستان در حوزه بخش کشاورزی است که بهره‌وری مفید از این منابع ضروری است.

وی ادامه داد: باید کشت‌های کم آب‌بر ترویج شود و استفاده بهینه از مصرف آب و برق در بخش کشاورزی ضروری است که این موضوع یک مصوبه است و باید اجرایی شود.

بیکی با اشاره به اینکه با توجه به فصل گرما باید در مصرف برق صرفه‌جویی داشته باشیم گفت: همچنین باید روز انتخابات بیشترین صرفه‌جویی را در مصرف برق داشته باشیم و دستگاه‌های که ژنراتور دارند حتما از آن استفاده کنند.

وی افزود: برنامه‌ریزی‌ها به گونه‌ای انجام شود که در روز انتخابات مشکلی در زمینه قطعی برق نداشته باشیم.