🔹استاندار خراسان جنوبی تأکید کرد: در راستای ایجاد فضاهای مناسب استراحت رانندگان، تعداد استراحتگاه‌ های موقت در محورهای مواصلاتی خراسان جنوبی باید افزایش یابد.
، جواد قناعت در ستاد راهبری تصادفات استان با قدردانی از مردم ولایتمدار و انقلابی استان خراسان جنوبی که حماسه بزرگی را خلق کردند، اظهار کرد: ۶۳.۸ درصد مردم بصیر و همیشه در صحنه استان در دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری شرکت کردند.
🔹وی افزود: این مشارکت بالای مردم در شرایطی رقم خورد که از برخی مسائل داخلی گلایه‌مند هستند ضمن اینکه نظام سلطه و مستکبران نیز تمام ظرفیت خود را برای دلسرد کردن مردم گذاشتند تا پای صندوق رأی نیایند.
🔹استاندار با اشاره به اجباری بودن انتخابات در کشورهای غربی و اینکه افراد در صورت عدم شرکت در انتخابات جریمه می‌ شوند، گفت: شرکت در انتخابات و رأی دادن مردم در جمهوری اسلامی ایران بر خلاف برخی کشورهای اروپایی اختیاری و آزادانه است.
🔹قناعت ادامه داد: امروز ایران اسلامی به الگویی برای کشورهای جهان اسلام و دنیا تبدیل شده و ملت ایران اثبات کرده اند که می‌توانند بدون زیرسلطه بودن و باج دادن به آمریکا روی پای خود بایستند و پیشرفت کنند.

🔹وی، پشتوانه مردمی را از مؤلفه‌ های قدرت جمهوری اسلامی ایران ذکر کرد و افزود: دشمنان برای اینکه مؤلفه قدرت ایران را کمرنگ کنند با ایجاد ناامیدی و مأیوس کردن مردم، بزرگنمایی مشکلات و نیز پنهان کردن موفقیت‌های ایران تلاش کردند که مردم پای صندوق رأی نروند.
🔹استاندار با بیان اینکه مردم با وجود بارش باران و برف و سرما و یخبندان پای صندوق رأی آمدند، اظهار داشت: استان خراسان جنوبی بعد از کهگیلویه و بویراحمد،رتبه دوم کشوری مشارکت در انتخابات را به دست آورد.
🔹قناعت در ادامه گفت: مردم خراسان جنوبی‌ نشان دادند که از قدرت تحلیل سیاسی و آگاهی بالایی برخوردار هستند که جای قدرانی و تشکر دارد.
🔹وی از همه گروه‌های سیاسی، ائمه جمعه و جماعات، فرهیختگان و گروه‌ های مرجع تأثیرگذار و رسانه‌ها که در پرشور کردن این انتخابات نقش داشتند، قدردانی کرد.
🔹استاندار ضمن قدردانی از دست‌ اندکاران اجرایی، هیأت‌های نظارت، بازرسی انتخابات و عوامل انتظامی و امنیتی، مخابرات، فناوری اطلاعات، شهرداران، شوراها، هلال احمر، راهداری به ویژه صدا و سیما، گفت: همه این عزیزان کمک کردند که کار تیمی، تعاملی و یکپارچه بزرگی در سطح استان شکل گرفت.
🔹قناعت خاطرنشان کرد: الحمدلله در روند برگزاری انتخابات هیچ مورد خاصی در سطح استان نداشتیم و انتخابات در فضای سالم، رقابتی و پرشور و بانشاط برگزار شد.
🔹وی در ادامه با بیان اینکه به ایام پایانی سال نزدیک می‌شویم، گفت: باید شاهد تردد روان در محورهای مواصلاتی استان باشیم.
🔹به گفته وی؛ ستاد تسهیل سفر های نوروزی هفته آینده برگزار و وظایف دستگاه‌ها تعریف خواهد شد.
🔹استاندار افزود:افزایش استراحتگاه‌ های موقت در ایام نوروز امسال باید در محورهای نهبندان به قاین و دیهوک به سمت راهور و طبس در دستور کار قرار گیرد تا شاهد کاهش تصادفات در استان باشیم.
🔹قناعت خاطرنشان کرد: انتظار است تمام دستگاه‌های مرتبط در برگزاری طرح نوروزی بهتر از سال قبل همکاری و تعامل داشته باشند تا در نوروز سال ۱۴۰۳ نسبت به مدت مشابه سال قبل شاهد کاهش تصادفات باشیم.
🔹وی با اشاره به تقارن ماه مبارک رمضان با ایام نوروز و امکان افزایش ترددهای شبانه، تأکید کرد: در همین راستا باید دستگاه‌ های خدمت‌رسان و امدادی استان با خودروهای چراغ‌ گردان در حاشیه جاده استقرار یابند که در ترددهای شبانه شاهد افزایش تصادفات نباشیم.
🔹استاندار بر اطلاع‌رسانی مناسب در خصوص ناپایداری جوی توسط صدا و سیما تأکید کرد و گفت: ۱۸ استراحتگاه موقت سال گذشته با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی با هماهنگی پلیس راه و راهداری در سطح استان فعال شد که باید تعداد آن افزایش یابد چون هر چه تعداد این استراحتگاه‌ های موقت بیشتر شود قطعاً شاهد کاهش تعداد تصادفات در سطح استان خواهیم بود.
🔹قناعت یادآور شد: خراسان جنوبی سال گذشته در رتبه‌ بندی که وزارتخانه های کشور و میراث فرهنگی اعلام کردند در همه شاخص‌ ها رتبه‌های خوبی داشت اما متأسفانه رتبه استان در شاخص تصادفات مناسب نبود.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور