#خبر_و_هنر

#خراسان_جنوبی

#khabar_va_honar

#southern_Khorasan

#Birjand

#khabarvahonar

#خبر_و_هنر #خبروهنر

#خبر_هنر #خبر #اخبار #هنر #فرهنگ

#بیرجند #قاین #طبس #فردوس #سرایان #نهبندان #خوسف #بشرویه #زیرکوه #درمیان #سربیشه

استاندار خراسان جنوبی گفت: نگاه ویژه و خاصی به توسعه بخش گردشگری در استان وجود دارد لذا تعامل خود را با سرمایه‌گذاران در حوزه گردشگری و صنایع دستی افزایش می‌دهیم.

جواد قناعت  در نشست با اعضای هیات مدیره پایانه صنایع دستی ایران اظهار داشت: از هیچ کمک و حمایتی در راستای استفاده خوب و عالی از ظرفیت‌های گردشگری و شکوفایی صنایع دستی استان دریغ نخواهیم کرد.

وی عنوان کرد: خراسان جنوبی استانی با قدمت و اصالت است که متاسفانه تاکنون از ظرفیت‌های گردشگری این استان به خوبی در راستای توسعه و اشتغالزایی استفاده نشده است.

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به اینکه در تک تک شهرستان‌های ۱۱ گانه خراسان جنوبی آثار تاریخی و ظرفیت‌های گردشگری بی‌نظیر و بیادمادنی وجود دارد، عنوان کرد: تاکنون از این ظرفیت‌ها آنگونه که باید استفاده نشده است.

قناعت به ظرفیت باغ و عمارت تاریخی رحیم آباد در مجاورت استانداری خراسان جنوبی اشاره کرد و گفت: در گذشته این اثر به دلیل نگاه بسته و برخی ترک فعل‌ها بسته شده که از هفته گذشته با مرمت اثر، درب آن به گردشگران و مردم خراسان جنوبی باز شد.

وی بیان کرد: در بازدیدی که هفته گذشته از این اثر تاریخی فاخر انجام شد، ۲ میلیارد تومان برای بازسازی و سایر اقدامات به باغ و عمارت رحیم آباد اختصاص دادیم تا این اثر در آینده نزدیک برای بازدید و حضور مردم و گردشگران به صورت کامل آماده شود.

قناعت با اشاره به اینکه در طرح نوروزی سال جاری به دلیل تلاش جهادی مسوولان خراسان جنوبی، علیرغم ضعف در زیرساخت‌ها، رتبه‌های خوبی را در سطح کشور کسب کردیم، اضافه کرد: در نوروز سال جاری شاهد حضور پررنگ گردشگران به خراسان جنوبی بودیم اما زمان ماندگاری مسافر در استان کم بود که باید در این خصوص برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام دهیم که خراسان جنوبی تنها محل عبور و تردد مسافران نباشد.

وی با تاکید براینکه هرگونه تعامل، همکاری و همراهی  که در حوزه گردشگری به نفع خراسان جنوبی باشد با آغوش باز می‌پذیریم و استقبال و کمک می‌کنیم، اضافه کرد: در این خصوص علیرغم محدودیت اعتباری، اعتبارات ویژه‌ای خواهیم گذاشت.

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به ثبت جهانی چهار اثر ارزشمند و با قدمت خراسان جنوبی هم گفت: در حال حاضر پرونده ۲ اثر ارزشمند دیگر برای ثبت جهانی آماده شده است.

قناعت عنوان کرد: مشارکت سازمان جهانی یونیسکو در حفظ، مرمت و بازسازی آثار تاریخی، معرفی قدمت و اصالت مردم منطقه و توسعه اشتغال و اقتصاد گردشگری از مزایای ثبت جهانی آثار و ظرفیت‌های تاریخی و گردشگری است.

وی اظهار داشت: در فضای جدید کشور که بحث خدمت‌گذاری به مردم و استفاده حداکثری از ظرفیت‌ها مطرح است، استفاده از ظرفیت‌های گردشگری استان باید به صورت ویژه و خاص دنبال شود.

استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: در خراسان جنوبی باغ‌های ایرانی و فاخر زیادی داریم که باید تلاش شود که از این ظرفیت‌ها استفاده حداکثری داشته باشیم.

وی تصریح کرد: برای اداره امور در خراسان جنوبی نیروی‌های انقلابی، تازه نفس، با انگیزه و پای کار در مجموعه‌های ستادی استانداری و دستگاه‌های اجرایی منصوب شده‌اند تا بستر برای تحول در حوزه‌های مختلف استان و به‌خصوص حوزه گردشگری ایجاد شود.

قناعت با تاکید بر اینکه وضعیت زیرساختی در خراسان جنوبی در مقایسه با سایر استان‌ها مناسب نیست، اضافه کرد: هدف‌گذاری ما ایجاد و توسعه زیرساخت‌ها در استان است که منابع مالی نیز به همین سمت هدایت می‌شود، درخواست‌ها و مشکلات در استان زیاد و منابع مالی محدود است.