#در_خانه_میمانیم

#شکست_کرونا_مردم_همدلی

#کرونا_را_شکست_میدهیم

#رعایت_بهداشت_فردی

 

استاندار خراسان جنوبی:
✅ تشکیل شورای محرومیت زدایی برای انسجام بخشی در مباحث اجتماعی
🔹استاندار خراسان جنوبی از تلاش استان برای ایجاد وحدت رویه و انسجام بخشی در مباحث اجتماعی با تشکیل شورای محرومیت زدایی خبر داد.
معتمدیان با اعلام این خبر در جلسه مجمع خیرین سلامت خاطر نشان کرد: هدف از این کار، ارائه خدمات عدالت محور در سطح استان است.
🔹وی با اشاره به تجربه های موفق استان در زمینه انسجام و هم افزایی دستگاه های اجرایی گفت: در سال ۹۸ با انسجام بین دستگاه ها و نهادهایی که در زمینه محرومیت زدایی فعالیت می کردند، بعنوان اولین استان توانستیم به صورت منطقه ای، برای رفع محرومیت اقدام کنیم.
🔹به گفته وی؛ در پی این اتفاق، کمیته امداد امام خمینی(ره)، بنیاد مستضعفان، قرارگاه سازندگی و ستاد اجرایی فرمان امام (ره) به عنوان نهادهای معین، برای رفع محرومیت از شهرستان های مرزی استان ورود کردند.
🔹معتمدیان ادامه داد: برگزاری جشن گلریزان و افزایش قابل توجه کمک های مردمی و نهادها برای تأمین البسه عید دانش آموزان نیازمند نیز از پیامدهای مطلوب وحدت رویه نهادها و مؤسسات خیریه و مردم بود.
🔹وی متذکر شد: این وحدت رویه می بایست در موضوع محرومیت زدایی مسایل اجتماعی نیز اتفاق بیفتد تا نتایج مطلوب تری به همراه داشته باشد.
🔹به گفته وی؛ با وجود همه مشکلات ناشی از خشکسالی و تأثیری که بر درآمدها داشته، مردم استان در امور خیریه، مشارکت قابل تحسینی دارند و همین امر سبب شده خراسان‌جنوبی از استان های پیشرو در جلب مشارکت های مردمی باشد.
🔹استاندار خراسان جنوبی با تأکید بر لزوم ساماندهی روند اجرای برنامه های مؤسسات خیریه و گروه های مردمی در زمینه جلب مشارکت های عمومی تصریح نمود: اقدامات پراکنده و جزیره ای، می تواند آسیب هایی به همراه داشته باشند .
🔹معتمدیان با اشاره به همراهی همیشگی مردم در شرایط خاص متذکر شد:جلب کمک ها باید به گونه ای باشد که اعتماد عمومی را خدشه دار نکند.
🔹وی تشکیل شورای محرومیت زدایی مسایل اجتماعی را اولین گام برای تحقق این هدف برشمرد و گفت: این شورا با محوریت دفتر اجتماعی استانداری و با حضور مجمع خیرین سلامت، نمایندگان سازمان های مردم نهاد، گروه های جهادی و…. و با هدف انسجام بخشی در بحث اجتماعی محرومیت زدایی شکل می گیرد.
🔹به گفته وی؛ تدوین بانک اطلاعاتی از دهک های پایین جامعه که تحت پوشش هیچ نهاد حمایتی نیستند و همچنین شناسایی بیماران خاص و صعب العلاجی که هزینه های درمان شان سنگین است از اصلی ترین برنامه های شورای محرومیت زدایی مسایل اجتماعی است.
🔹استاندار تأکید کرد:این تمرکز بخشی و ساماندهی برنامه ها به معنای دخالت در کار و ایجاد محدودیت برای فعالیت مؤسسات، سمن ها و… نیست بلکه به مفهوم نظارت بر فرآیند کارهاست.

🔹معتمدیان با اشاره به شرایط فعلی کشور و شیوع بیماری کرونا و وفاق و همدلی صورت گرفته میان آحاد مردم و مسئولین گفت: بخش عمده ای از کمک های مردمی در شرایط فعلی، مربوط به تأمین اقلام بهداشتی ویژه خانواده های نیازمند است.
🔹وی ادامه داد: باید شرایطی فراهم شود که این حرکت های مردمی آسیب نبیند و تقویت شود.
🔹استاندار با تأکید بر شرایط فعلی کشور و فعالیت گروه های مختلف برای جلب کمک های مردمی و تأمین اقلام بهداشتی مورد نیاز خانواده های بی بضاعت، متذکر شد: با اعلام وزارت کشور، در بحث جذب کمک های مردمی در حوزه سلامت، مرجعیت با مجمع خیرین سلامت است.
🔹معتمدیان ادامه داد: این موضوع ، نافی فعالیت سایر بخش ها نیست اما با توجه به اشراف مجمع خیرین سلامت، بدون تردید این مرجعیت، نتایج بهتری به همراه دارد.
🔹وی با اشاره به اقدامات مجمع خیرین سلامت در سطح استان، از فرمانداران خواست نسبت به فعال سازی این مجمع در همه شهرستان های استان اقدام نمایند.
🔹استاندار گفت: یکی از مهمترین اقدامات مجمع، احداث پروژه های بهداشتی درمانی به ویژه در مناطق کمتر برخوردار است.
🔹وی تأکید کرد: تلاش ما بر این است که در بحث سلامت و بهداشت استان به نرم خوبی در کشور برسیم.