امام جمعه موقت بیرجند گفت: یکی از راه های رهایی از جهالت در دنیای امروز این است که حرف خدا، پیامبر و ولی خدا را بشناسیم و درک کنیم.

 حجت الاسلام مهدی رحیم آبادی در خطبه های آخرین نماز جمعه سال ۱۴۰۲ که در مصلی المهدی (عج) بیرجند برگزار شد افزود: ماه مبارک رمضان، اعمال و عبادات زیادی دارد که در راس آنها روزه داری و قرائت قرآن است اما همه عبادت ها و اطاعت ها در ابعاد فردی باید انسان را به این معرفت برساند که هدف از خلقت او برای خدمت به دین خدا و ولی خدا است.

وی گفت: طبق فرمایش معصومان، امام زمان در همه لحظات حضور دارد لذا باید امام خود را بشناسیم و تسلیم فرمان او باشیم.

خطیب جمعه بیرجند بر حضور پر رنگ مردم در برابر استکبار تاکید کرد و افزود: امروز برترین توبه و تقدیر، پایان دادن به نسخه ننگینی است که بشر را به سمت تاریکی می برد و امام زمان می تواند این نسخه را بشکند.

وی گفت: تشکیل حکومت جهانی رسالت مهم الهی بوده که بر دوش ملت ایران قرار گرفته است، وقتی این حکومت جهانی عملیاتی شود تمامی زندگی و اقتصاد دنیا رونق خواهد گرفت و زمانی که دست عقلانیت مهدوی و الهی بر سر بشریت کشیده شود، حقیقت عالم روشن خواهد شد.

حجت الاسلام رحیم آبادی نسبت به حاکم شدن جاهلیت مدرن بر جامعه بشری هشدار داد و افزود: تقوای الهی مهمترین توصیه قرآن است و انسان باید مومن از دنیا برود و به ریسمان الهی چنگ بزند.

وی گفت: اصلاح بین یکدیگر از توصیه های دیگر قرآن است و اگر کوتاهی در این زمینه انجام شود دین از بین می رود از همین رو اصلاح رابطه بین امام و معموم از اوجب واجبات است تا شیطان نتواند بین جوامع مسلمانان رسوخ کند.

امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به اینکه توجه به فقرا و مساکین از سیره امامان معصوم به خصوص امام علی (ع) است ادامه داد: کوتاهی کردن در حق اهل بیت موجب ظلم تاریخی به مسئله امامت شد اما حقیقت امر این است که باید در هر زمانی از ولایت حمایت شود.

وی عنوان کرد: نظام جمهوری اسلامی صاحب دارد که دست غیب امام زمان (عج)، رهبر و ملت را یاری می کند و این پرچم باید به دست ولی امر برسد، امروز مظلومیت همه امامان در امام عصر تجلی پیدا کرده و مسئولیت برای حمایت از ولایت سنگین تر است.

حجت الاسلام رحیم آبادی گفت: این مظلومیت و مسئولیت برای منتظران واقعی مفهوم بلندی دارد لذا باید رسالت سنگین امام را درک کرد که اسلام نیاز به مؤمنان واقعی دارد.

وی در ادامه بارش نزولات الهی در خراسان جنوبی همزمان با نیمه شعبان را یادآور شد و گفت: به رغم ناامیدی های بشری، خداوند نزولات الهی را در این ایام عطا کرد و نشانه ای است که باید با امام زمان ارتباط برقرار کنیم.

خطیب جمعه بیرجند به پخش برنامه “زندگی پس از زندگی” از تلویزیون اشاره کرد و گفت: دیدن این برنامه را باید به همگان توصیه کرد چون دریچه هایی از خداوند متعال است.

وی افزود: طرح مسطورا نیز در کشور شروع شده که برای بازگشت به خویشتن مفید است و می توانیم برای پی بردن به حقیقت قرآن از آن بهره مند شویم.

حجت الاسلام رحیم آبادی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: ملت ایران در انتخابات ۱۱ اسفند به نسبت حضور خوبی داشت و به غم اینکه دشمن همه داشته های خود را به کار گرفت تا ملت را از انقلاب جدا کند اما این توطئه شکست خورد.

وی تصریح کرد: اما دشمنان بیکار نمی نشینند و ملت ایران را که دل در گرو قرآن دارد همواره تهدید می کنند.

امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه خطرناک ترین توطئه ها ترویج بی حیایی، بی بند و باری و بی حجابی در جامعه است افزود: مسؤلان نهادهای فرهنگی و رسانه ها باید این توطئه ها را علنی کنند و مردم نیز در این زمینه مسئولیت دارند.

وی گفت: به لطف الهی مسوولان ایران اسلامی و مقتدر در این ایام طوفنده و سخت کار می کنند که برای منصفان و مطلعان پوشیده نیست.

حجت الاسلام رحیم آبادی با اشاره به حقیقت شب قدر اضافه کرد: برترین کار از دیدگاه امام علی (ع) در ماه مبارک رمضان پرهیز از حرام الهی است.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور