🔹استاندار خراسان جنوبی گفت: با همراهی وزارت صمت شرایط سرمایه‌گذاری شرکت‌های بزرگ معدنی در استان تسهیل می شود.
ملانوری با بیان این مطلب در دیدار با مشاور و معاونین وزارت صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: طی چند ماه گذشته و با فعال شدن ستاد توسعه خاوران و ورود سازمان های وابسته به وزارت صمت از جمله تهیه تولید و ایمیدرو، اتفاقات خوبی در بحث سرمایه گذاری در حوزه معدن استان رقم خورده است.
🔹وی ادامه داد: ورود این مجموعه ها و فعالیت هایی که در زمینه های اکتشافات و مطالعات صورت داده اند، پیامدهای مطلوبی به همراه داشته است.
🔹استاندار متذکر شد: آن چه باید انجام شود این است که شرکت ها و اشخاص دارای صلاحیت تخصصی، تمکن مالی و با امکانات و تجهیزات کافی به این حوزه ورود کنند تا معادن استان به معنای واقعی فعال شوند.
🔹ملانوری تأکید کرد: برای ما مهم است که هلدینگ هایی همچون گل گهر، چادرملو، گهر زمین و مس که از پشتوانه های مالی و فنی و مهندسی خوبی برخوردارند، به حوزه معدن استان ورود کنند.
🔹وی افزود: ورود این هلدینگ ها ضمن این که سرمایه گذاری آنها را به همراه دارد، الگویی برای پیشرفت استان محسوب می شود.
🔹استاندار با اشاره به ذخایر معدنی استان، گفت: با وجود این ذخایر در کنار دیگر پیشران های توسعه شامل کشاورزی، گردشگری و مرز، عنوان محرومیت زیبنده خراسان جنوبی نیست.
🔹ملانوری به برخی موانع بر سر راه حضور و فعالیت شرکت های علاقمند به سرمایه گذاری در استان اشاره کرد و گفت: برگزاری مزایده های وزارت صنعت، معدن و تجارت، دست و پای استان را برای انعقاد قرارداد با این مجموعه ها بسته است.

🔹وی ادامه داد: وزارت صنعت، معدن و تجارت باید برای تسهیل شرایط سرمایه گذاری این هلدینگ های دارای صلاحیت که سابقه فعالیت شایسته هم دارند را راهکاری ارائه نماید.
🔹به گفته وی؛ اگر قرار است معادن، منبع ثروت، اشتغال، درآمدزایی و توسعه برای استان باشند، باید راه های سرمایه گذاری و بهره برداری از آنها هموار شود.
🔹شایان ذکر است: این دیدار که با حضور مشاور و معاونین وزارت صمت و نیز رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همراه بود، به منظور بررسی چگونگی سرمایه‌گذاری شرکت‌های بزرگ معدنی در استان خراسان جنوبی برگزار شد.