#در_خانه_میمانیم

#شکست_کرونا_مردم_همدلی

#کرونا_را_شکست_میدهیم

#رعایت_بهداشت_فردی

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: طبق دستورالعمل ابلاغی وزارت بهداشت، تست کرونا برای افراد خاصی رایگان است .

دهقانی فیروزآبادی گفت: تست رایگان کرونا فقط برای افراد بالای ۶۵ سال ، مادران باردار ، افراد در تماس با مبتلایان به شرط علامت دار بودن و بیماران زمینه ای دارای علائم شدید، انجام می شود.

او بیان کرد: اگر شخص بدون علائم و خارج از شبکه بهداشت ودرمان بخواهد تست کرونا انجام بدهد، طبق تعرفه باید هزینه را پرداخت کند .
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی بیرجند اظهار کرد: تست های آزمایشگاهی کرونا دو نوع مولکولی و سرولوژی است که تعرفه تست های مولکولی یا PCR مشخص است وبیمه ها نیز برای بیماران بستری بر اساس تعرفه اقدام می کنند .
دکتر دهقانی فیروز آبادی با تاکید بر این که حضور در تجمع و صف خدمات پزشکی، خطر ابتلا به کرونا را افزایش می دهد گفت :افراد سالم و بدون علامت از حضور غیر ضروری در مراکز غربالگری و در خواست تست کرونا خودداری کنند.


او در خصوص تست کرونا در آزمایشگاههای دولتی هم افزود: به دنبال تجهیز یکی از آزمایشگاههای دولتی استان به دستگاه تشخیص کرونا هستیم تا با تعرفه کمتری از افرادی که خودشان علاقه مند به گرفتن آزمایش هستند، نمونه بگیریم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی بیرجند ادامه داد: مطمئن ترین روش برای تشخیص کرونا، آزمایش مولکولی است که از مخاط حلق و بینی بیمار گرفته می شود.