?استاندار خراسان جنوبی تأکید کرد: اگر به دنبال حفظ و تداوم امنیت پایدار در کشور هستیم باید فضای معنوی دوران دفاع مقدس در جامعه نهادینه شود.
جواد قناعت با تأکید بر این مطلب در شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان اظهار کرد: در زمینه حفظ و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، همه باید ورود کنیم و هرکسی در این زمینه ورود بیشتری داشته باشد، استفاده بیشتری خواهد برد و مورد توجه شهدا قرار خواهد گرفت.
?وی ادامه داد: جوانان امروز روزهای دفاع مقدس را درک نکرده‌اند بنابراین تکلیف ماست که با تکنیک‌ های روز و به صورت هنرمندانه و هوشمندانه افتخارات این دوران را برای آنان تبیین کنیم.
استاندار با بیان اینکه وظیفه دینی، اخلاقی و انسانی ماست که افتخارات دوران مقدس را به نسل جدید انتقال دهیم، تصریح کرد: اگر جوانان امروز با رشادت‌های شهدا و رزمندان دوران دفاع مقدس آشنا شوند، قطعاً به آنها خواهند بالید.
به گفته وی؛ شهدا و رزمندگان الگوی نسل جوان ما هستند و خواهند بود.
?قناعت با تأکید بر اینکه جنگ ما، تحمیلی بود اما حضور خودجوش مردم در کنار نیروهای مسلح افتخارات زیادی برای کشور در دفاع مقدس به همراه داشت، متذکر شد: برای اولین‌بار در طول تاریخ یک وجب از خاک وطن به دست دشمن نیفتاد و این از افتخارات دوران دفاع مقدس است.
?وی بر ضرورت تبیین دوران دفاع مقدس برای نسل جوان تأکید و عنوان کرد: دوران دفاع مقدس امنیت پایدار را برای ما رقم زد و امروز یکی از مقتدرترین کشورهای جهان هستیم.
?استاندار با اشاره به اینکه شهدا، جانبازان و رزمندگان از قهرمانان ملی هستند که باید برای نسل جوانان الگوسازی شوند، افزود: اگر قرار است امنیت پایدار همچنان باثبات بماند و ادامه پیدا کند باید موضوع دفاع مقدس بیشتر مورد توجه قرار گیرد.
?قناعت با بیان اینکه باید برنامه‌های آغاز هفته دفاع مقدس با همراهی دستگاه‌های اجرایی استان به خوبی برگزار شود، گفت: به منظور بررسی راهکارهای تسریع در روند اجرا و تکمیل المان‌های دفاع مقدس در مرکز استان جلسه ای تخصصی برگزار خواهد شد.
?وی در پایان هزینه کرد برای نشر آثار و کتب با محتوای خاطرات دوران هشت ساله دفاع مقدس را سرمایه گذاری ارزشمندی برشمرد و عنوان کرد: طی جلسه ای با محوریت معاونت سیاسی استانداری و حوزه های متولی درخصوص تأمین اعتبار انتشار ۶۰ عنوان کتاب آماده چاپ در حوزه دفاع مقدس تصمیم گیری شود.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور