نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند گفت: تحقق کامل آرمان‌ها و اهداف انقلاب اسلامی منوط به رفع موانع و تلاش همگانی است.

 حجت‌الاسلام و المسلمین سید “علیرضا عبادی” روز چهارشنبه در دیدار “غلامحسین حسینی‌نیا” رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور گفت: انسان با ابعاد مختلفی که در زندگی خودش دارد باید به دنبال تولید باشد و در این موضوع حکمتی است که براساس آیات قرآن کریم خداوند انسان را در زمین قرار داده تا زمین را آباد کند.

وی بیان کرد: در گذر تاریخ دعوت همه انبیا و پیامبران به رشد و تکامل انسان بوده اما همیشه هواهای نفسانی و افراد ابله سرنوشت انسان را برعهده گرفتند و مانع ایجاد کردند، تاریخ قبل و بعد از اسلام این طور بوده و خداوند متعال انقلاب اسلامی را در این مقطع قرار داد که سرنوشت جهان تغییر کند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه آرمان‌های انقلاب در بُعد مادی و معنوی مشخص است افزود: فاصله رسیدن به آنها هم زیاد نیست اما تحقق هر آرمانی مشروط به دو شرط وجود مقتضی و دیگری نبود مانع است.

وی اظهار داشت: همچون گذشته تاریخ با مانع روبرو هستیم و کاملا مشهود است که کدخدایان عالم نمی‌گذارند اما براساس وعده‌های الهی از لسان قرآن کریم و روایات ائمه اطهار، شرایط این انقلاب آخر زمانی با همه گذشته تاریخ فرق می‌کند و این است که ما مانع را برخواهیم داشت.

حجت‌الاسلام و المسلمین عبادی گفت: دشمنان از ابتدای پیروزی انقلاب اقدام به ترور افراد موثر کردند، بعد از آن با واسطه قرار دادن صدام، نصف جهان علیه ما وارد جنگ شد و بعد از آن نفود در تصمیم‌گیری‌ها و تصمیم‌سازی‌ها به گونه‌ای بود که ما به اهداف خودمان نرسیم.

وی افزود: فاصله زیاد نیست اما مانع هست و هر دفعه مانع برداریم به اهدافمان خواهیم رسید و یکی از آثار سوء آن تغییر سیاست‌ها در داخل است زیرا بعد از پیروزی انقلاب اسلامی دولت‌ها سیاست واحدی براساس قانون اساسی و آرمان‌های اسلام نداشتند تا هر دولتی که سر کار بیایید سیاست‌های دولت قبل را تکمیل کند.

امام جمعه بیرجند گفت: دیدیم در گذشته به اسم حزب، گروه و طایفه در کشور دولت، مجلس و قوه قضاییه و مردم هر کدام یک حرف را می‌زدند که اینها مانع بود و این شرایط نامساعد برای دشمن به گونه‌ای شد که در همین سال‌های اخیر برای سقوط نظام جمهوری اسلامی زمان مشخص می‌کردند.

وی تصریح کرد: دشمنان تصور نمی‌کردند که یک مرتبه مجلس، قوه قضاییه و دولت انقلابی برخلاف میلشان روی کار بیاید و مردم نیز همیشه در صحنه‌های مختلف از مسوولان جلوتر هستند.

حجت‌الاسلام و المسلمین عبادی افزود: به فضل الهی موانع پیش‌روی انقلاب را برخواهیم داشت و به آرمان انقلاب اسلامی دست خواهیم یافت که نجات بشریت در آن است.