#در_خانه_میمانیم

#شکست_کرونا_مردم_همدلی

#کرونا_را_شکست_میدهیم

#رعایت_بهداشت_فردی

 

استاندار خراسان جنوبی گفت: بر اساس پروتکل های بهداشتی، هرگونه تجمعی به نفع مردم نیست و آسیب پذیری به همراه دارد.
معتمدیان با بیان این مطلب در ستاد مدیریت کرونای استان از همراهی مردم با طرح فاصله گذاری اجتماعی در روز طبیعت قدردانی کرد.
وی تأکید کرد: همراهی مردم از طریق جدی گرفتن توصیه های بهداشتی و در خانه ماندن، سبب شده طرح فاصله گذاری اجتماعی، نتایج بسیار خوبی به همراه داشته باشد.
استاندار به مناسبت های پیش رو اشاره کرد و گفت:اگر چه روز برات از رسومات ارزشمند استان است اما در شرایط فعلی، با توجه به تأکیدات ستاد ملی کرونا مبنی بر آسیب زا بودن هر گونه تجمعی، حضور مردم در آرامستان ها به هیچ عنوان توصیه نمی شود.
معتمدیان در ادامه از فعالیت گروه های مختلف در جذب کمک های مردمی گفت و متذکر شد: بر اساس اعلام وزارت کشور، در شرایط فعلی، در بحث جمع آوری کمک های مردمی، محوریت با مجمع خیرین سلامت است.
وی با تأکید بر این که ساماندهی موضوع مشارکت های مردمی، جلب اعتماد عمومی را به همراه دارد، تصریح کرد: فعالیت همه گروه ها، سمن ها و افراد در این زمینه، باید تحت نظارت باشد.
استاندار سپس از دو مصوبه هیئت دولت گفت و اظهار داشت: با توجه به نگرانی های افرادی که در قالب خویش فرما تحت پوشش خدمات بیمه تأمین اجتماعی قرار گرفته اند، دولت مصوبه استمهال حق بیمه کارفرمایان را در سه ماهه منتهی به اردیبهشت ۹۹ ابلاغ نموده است.
معتمدیان افزود: استمهال هزینه های برق و گاز مصرفی در سه ماهه منتهی به اردیبهشت ۹۹ نیز از دیگر طرح های حمایتی دولت می باشد.
وی از برگزاری رزمایش شهدای سلامت در روز سه شنبه ۱۹ فروردین خبر داد و گفت: این طرح با هماهنگی دستگاه های اجرایی در شهرستان های استان برگزار می شود.
شایان ذکر است:اعضای حاضر در جلسه، ضمن ارائه آمار و اطلاعات لازم از آخرین اقداماتی که در زمینه اجرای مصوبات ستاد استانی مدیریت کرونا انجام داده اند، بر نتیجه مطلوب همراهی مردم با طرح فاصله گذاری اجتماعی تأکید نمودند.