برترین‌های دومین جشنواره منطقه‌ای مطبوعات شرق کشور امروز درمراسمی با حضور جاشین وزیر و معاون حقوقی امور مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در بیرجند تجلیل شدند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گفت: ۶۰۰ اثر این جشنواره از استان‌های خراسان جنوبی، خراسان شمالی، خراسان رضوی، سیستان و بلوچستان، کرمان، یزد وجنوب کرمان، از خرداد تا اسفند پارسال، به دبیرخانه جشنواره مطبوعات شرق کشور ارسال شد.

فرخنده افزود: بعد از بررسی توسط دبیرخانه، ۴۱۷ اثر شامل ۲۵۵ اثر در بخش آزاد و ۱۶۲ اثر در بخش موضوعی با اولویت‌های گفتمانی دولت سیزدهم برای داوری ارسال شد.

وی با اشاره به میزبانی بیرجند از این رویداد گفت: ۲۸ اثر در نهایت منتخب شدند که امروز در مراسمی با حضور جاشین وزیر و معاون حقوقی امور مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در بیرجند از آنان قدردانی شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی افزود: ۸۸ رسانه در مجموعه خراسان جنوبی فعالیت دارند و امید است با ظرفیت‌های استان، مهم‌ترین ماموریت پیش‌روی رسانه‌ها را به نحو احسن انجام دهیم.

فرخنده همچنین از برگزاری جشنواره ملی سواد رسانه همزمان با روز قلم، ۱۵ تیرماه، و همچنین جشنواره جایزه ملی پروفسور معتمد نژاد در بیرجند خبر داد.

جانشین وزیر و معاون حقوقی امور مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هم با بیان اینکه رسالت رسانه‌ها در این دنیای مدرن، بسیار دشوار و پیچیده است، گفت: رسانه‌ها نباید از کورس نفس‌گیر اطلاع‌رسانی عقب بیفتند بلکه باید با به‌روز کردن فناوری مخصوص کار و دانش خود با طراوت و شادابی در این میدان بمانند.

هاشمی با بیان اینکه مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تلاش می‌کند خود را با مباحث روز علم رسانه تطبیق دهد و پا به پای تغییرات لحظه به لحظه‌ی این میدان پیش برود، افزود: با پیگیری‌های انجام‌شده به زودی اداره‌کل پیام‌رسان‌های اجتماعی در وزارت‌خانه شکل می‌گیرد.

وی گفت: همچنین بخش مرتبط و مشخصی برای سواد رسانه در معاونت امور رسانه و تبلیغات شکل می‌گیرد.

جانشین وزیر و معاون حقوقی امور مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، با بیان اینکه برای حفظ سلامت محتوا و قوت پیام‌رسانی در زمینه صوت و تصویر فراگیر، برنامه‌های خوبی انجام گرفته است، افزود: تمامی فیلم‌های سینمایی اعم از داخلی و خارجی در سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد، پالایش و تایید می‌شوند.

نوشته و خبر نگار : مهدیه حسن پور دبیر سرویس فرهنگی و هنری و ا.حسن پور