نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند با صدور پیامی بر حضور گسترده آحاد مردم در انتخابات ۲۸ خرداد تاکید کرد.

در پیام حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی آمده است: خواستم بگویم – مسابقه هوش – خجالت کشیدم – چون مردم هوشمند ما بالاترند از این سطح.

وی ادامه داد: به نظر شما از فرصتی که انقلاب به دست ما داده و شخصی یا جریانی نمی‌تواند مثل یک پادشاه پنجاه سال بر ما تحمیل شود و حتی او را نیز پایین آورده در حد یک خدمتگزار، حالا سر چهار سال، نه کودتا، نه اعتراض، بلکه حق انتخاب خدمتگزار برای ما ثبت نموده؛ آیا شکرانه این اختیار غیر از انتخاب بهتر است تا به موجب آن یک جشن بزرگ نصیب مردم شود؟

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی اظهار داشت: به نظر شما وقتی دشمنان ما؛ آمریکا، صهیونیست، انگلیس، فرانسه، منافقین، وهابی‌ها، بهایی‌ها، بی‌دین‌ها، مزدورهای جریان‌های خائن وابسته به خارج، فتنه‌گرها، قاتلین فرودگاه بغداد و آنها که ما را می‌کشند، هماهنگ تحریم می‌کنند، برای بچه‌های ما مواد مخدر وارد می‌کنند، شراب و سگ و قلاده وارد می‌کنند، منکرات و فحشا و قانون‌شکنی ترویج می‌نمایند و همه گزینه‌های نابودی ما را روی میز دارند حالا همه هماهنگ تبلیغات می‌کنند که در انتخابات شرکت نکنید، معنای این پیام چیست؟ وظیفه ما چیست؟

وی افزود: به نظر شما وقتی بزرگان جامعه، نخبه‌های متعهد، دانشمندان دلسوز، فرهیختگان فهیم، مراجع بزرگوار دین، امامین انقلاب (دامت برکاتهم) شرکت در انتخابات را لازم و واجب می‌شمارند و حتی سهل‌انگاری در این مشارکت که خدای ناخواسته موجب شکست مردم و آسیب به اسلام شود را ترک واجبی می‌دانند که در رأس گناهان کبیره است و حکم عقل نیز همین است، تکلیف ما چه خواهد بود؟ همچنین دعوت بیش از ۱۰ هزار نفر از اساتید و مدرسین محترم دانشگاه‌ها را چگونه اجابت خواهیم کرد؟

حجت الاسلام و المسلمین عبادی بیان کرد: پس به رغم دشمنان؛ پیروزی بزرگ را رقم زده و به روح حاج قاسم عزیز، همه در انتخابات ۱۴۰۰ شرکت خواهیم کرد.

انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری همزمان با ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا، دومین میان دوره‌­ای مجلس خبرگان رهبری و نخستین میان دوره‌ای مجلس شورای اسلامی یازدهم، ۲۸ خرداد امسال برگزار می‌شود.

انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با سراسر کشور در ۱۱ شهرستان استان خراسان جنوبی برگزار خواهد شد.