مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان جنوبی گفت: با راه‌اندازی چهار سایت توسعه شبکه ملی اطلاعات در این استان بیش از ۲۵۰ خانوار روستایی دیگر از اینترنت پرسرعت همراه بهره‌مند شدند.

 مصطفی بهی بیان کرد: طی یک ماه گذشته با راه‌اندازی چهار سایت دیگر توسعه شبکه ملی اطلاعات، چهار روستای استان با جمعیت بیش از ۲۵۰ خانوار از خدمات مبتنی بر این شبکه برخوردار شدند.

وی افزود: از این تعداد، سایت فدشک شهرستان بیرجند تازه ساخت ایرانسلی است که مجهز به فناوری نسل ۳، ۲ و ۴ همراه بوده و علاوه بر پوشش تلفن همراه، پوشش اینترنت پرسرعت همراه را در این روستا برقرار کرده است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان جنوبی گفت: همچنین با ارتقای سایت‌های همراه اول موجود در روستاهای پیرحاجات و ماودر شهرستان طبس و چدان شهرستان قاینات، پوشش اینترنت پرسرعت همراه نیز در این روستاها برقرار شد.

وی اظهار داشت: اجرای این سایت‌ها از محل منابع طرح توسعه ارتباطات روستایی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با اعتبار بیش از ۱۱۱ میلیارد ریال انجام شده است.

بنابر اعلام اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان جنوبی تاکنون ۸۰ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان به شبکه ملی اطلاعات متصل شده‌اند و ۹۴ درصد روستاهای ۲۰ خانوار امکان مکالمه تلفنی را دارند.