نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان این که دشمنان انقلاب به صورت فنی و آگاهانه کار می‌کنند و با نفوذ محیط‌های فرهنگی ما را ناامن می‌کنند، لذا باید هوشیار باشیم گفت: بنده بارها بر روی مسئله هنر، فرهنگ و آگاهی‌های لازم تأکید کرده‌ام.

حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی، امروز ۱۰ خرداد در مراسم تودیع و معارفه معاون فرهنگی سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی، با اشاره به آغاز کار یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، گفت: در انتخابات مجلس یازدهم دست خدا در کار بود، زیرا آن چه دیگران در اهداف خودشان تنظیم کرده بودند و قصد داشتند با فتنه انگیزی‌های خود، آشوب را به اسفندماه بکشانند تا انتخابات را تحت تأثیر قرار دهند، به لطف خداوند متعال شکست خوردند.

وی با بیان اینکه یکی از نعمت‌های امروز، وجود شما فرمانده‌های فرهنگی در نواحی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است، افزود: در راستای مسئله هنر، فرهنگ و تبلیغ، تریبون‌ها و نهادهای مختلفی مسئول هستند، اما آن بخشی که شما در چاچوب کار خود دارید، یکی از ایده‌های ما است که بارها بر روی آن تذکر و تاکید کرده‌ایم که باید مجهز شوید.

عبادی اظهارکرد: امروز انسان در بعد انسانی خود تنها مانده است و آسیب فراوان دیده است و این در حالی است که انسانیت ما باید از خوف تاریخ بیرون آید و دین خدا به وسیله شما قد راست کند.

وی ادامه داد: نتیجه عدم نظارت بر امور، همانی می شود که در باقی امور کشور است که برخی‌ها حرف خوب می‌زنند و وعده نیز خوب می‌دهند، اما امور را به امان خدا رها می‌کنند به گونه‌ای که گاهی نیروی نظارتی خودشان نیز مشکل ساز می‌شوند.

عبادی ادامه داد: ما چهل سال عقب ماندگی داریم، زیرا با هنر و اطلاعات جامع به جلو حرکت نکرده ایم، لذا می طلبد تا مجموعه شما به تناسب امکانات در صحنه حضور داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه غیر از تشکیلات ظاهری همه امور در جمادات، نباتات و حیوانات متصدی دارند، گفت: ما از جهت جسمانی، تشکیلات عریض و طویل بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را داریم که در این جهت عزیزانی زحمت کشیدند و شهدایی نیز تقدیم کردند که نتایج کار مثبت بود و نسبت به باقی کشورها در جهان حرفی برای گفتن داشته و داریم.

امام جمعه بیرجند افزود: امروز انسان در بعد انسانی خود تنها مانده و آسیب فراوان دیده است و این در حالی است که انسانیت ما باید از خوف تاریخ بیرون آید و دین خدا به وسیله شما قد راست کند.

نماینده مقام معظم رهبری در خراسان جنوبی یادآور شد: در زمان امام خمینی(ره)، سخنان امام حکیمانه و برای دردها مرهم بود، اما انسان‌های هوشیار می گفتند که این فرمایشات امام خمینی(ره) که کارشناسی شده است را هیچکس عمل نمی‌کند مگر صدام.

عبادی بیان کرد: امروز نیز فرمایشات مقام معظم رهبری در هر امری کارشناسی شده و دقیق است که باید به آن عمل کنیم، اما متأسفانه به آن ها عمل نمی‌کنیم و تنها کسانی عمل می‌کنند که فرصت را غنیمت شمرده و از کلام ایشان بهره‌اش را می‌برند.

وی ادامه داد: اگر به سخنان مقام معظم رهبری گوش فرا می‌دادیم نیاز نبود که ایشان ۱۷ سال بحث مسائل اقتصادی را مطرح کنند.

امام جمعه بیرجند تأکید کرد: دشمن می‌خواهد راه اقتصاد را بر ما ببندد، اما رهبر حکیم انقلاب می‌داند و تذکر می دهد، اما مسئله اقتصاد مقاومتی به گوش هیچ کس نمی‌رود.

عبادی با بیان اینکه ما در هر کجا که به بیگانگان متکی بوده‌ایم شکست خورده‌ایم، اظهارکرد: ویروس کرونا شرایطی را به وجود آورد که برخی‌ها باور کردند به برکت تحریم و با درصدی از اقتصاد مقاومتی، چگونه به خود متکی شدیم که نتیجه آن عدم شکست در برابر دشمنان بود.

وی ادامه داد: اگر ما در سال اول یک بار سخنان مقام معظم رهبری در حوزه اقتصاد مقاومتی را می‌شنیدیم و به آن عمل می‌کردیم، نیاز نبود که ۱۶ سال دیگر مطرح شود.

نماینده مقام معظم رهبری در خراسان جنوبی یادآور شد: بنده بارها بر روی مسئله هنر، فرهنگ و آگاهی‌ای لازم تأکید کرده ام که امید است این جلسه سرآغازی در آن باشد که باقی سخنگوها و تریبون دارها وارد بر میدان شوند و کاری انجام دهند

عبادی بیان کرد: اگر ما بتوانیم حرفمان را بگوییم در دنیا و حتی در کشورهای اروپایی مشتری زیاد داریم زیرا آنها دیگر مشتری رئیس جمهور فرانسه، نخست وزیر انگلیس و رئیس جمهور آمریکا نیستند.

وی تصریح کرد: دشمنان انقلاب به صورت فنی و آگاهانه کار می‌کند و با نفوذ محیط‌های فرهنگی ما را نا امن می‌کنند، لذا باید هوشیار باشیم.

امام جمعه بیرجند گفت: اگر ما واقعا هنر را در میدان می‌آوردیم، دیگر مجالس عروسی، عزا و تعزیه ما در دست دیگران قرار نمی‌گرفت.

در پایان سرهنگ صادق به عنوان معاون فرهنگی سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی منصوب و از خدمات جناب سرهنگ فرخنده قدردانی به عمل آمد.