معاون جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: طی سال گذشته بیش از ۶۲ درصد حوادث در بستر جاده‌های استان به وقوع پیوسته است.

محمد اسعدزاده،  در حاشیه مانور جاده‌ای نهبندان بیان کرد: با توجه به میزان حوادث جاده‌ای در محورهای مواصلاتی استان، مانورهای جاده‌ای بطور مستمر برگزار می شود.

وی با بیان اینکه در همین راستا سال گذشته ۵۲ مانور و تمرین عملیاتی در استان برگزار شده است، اظهار کرد: آمادگی بیشتر و بهبود کیفی عملیات امدادرسانی از جمله اهداف این مانورها است.

اسعدزاده ارزیابی توان و قابلیت دستگاه های امدادی در آیتم های مختلف اعم از اطلاع رسانی، هماهنگی و سرعت عمل را از دیگر اهداف مانور دانست و گفت: اجرای اینگونه از برنامه ها باعث بررسی آسیب ها و چالش های موجود و افزایش هماهنگی بین دستگاه‌های امداد رسان در راستای کاهش صدمات مالی و جانی در سطح راه‌ها می‌شود.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با اشاره به حوادث جاده ای استان، بیان کرد: طی سال گذشته ۱۰۱۵ مورد حادثه در استان به وقوع پیوسته که از این تعداد ۶۳۲ مورد حوادث جاده‌ای بوده است.

وی با بیان اینکه ۶۲.۲۶ درصد حوادث سال گذشته در جاده ها رخ داده است، اظهار کرد: ۳۶۲ مورد از این حوادث به صورت واژگونی و ۱۸۲ مورد تصادف رخ به رخ بوده است.

اسعدزاده ادامه داد: همچنین ۶۳ مورد از حوادث مربوط به انحراف و برخورد با مانع، هفت مورد حریق و ۱۸ مورد به دلیل نقض فنی خودرو رخ داده است.

وی با بیان اینکه به  ۱۷۵۶ حادثه دیده امداد رسانی شده است، افزود: با تلاش نیروهای امدادی ۱۵۳ مورد عملیات فنی رهاسازی انجام شده است.

اسعد زاده با بیان اینکه دو هزار و ۲۲ نفر نیروی عملیاتی در قالب ۹۵۲ تیم امدادی به این حوادث امدادرسانی داشته‌اند، یادآور شد: همچنین ۹۳۹ خودروی امدادی شامل ۵۵۸ دستگاه آمبولانس و ۳۸۱ خودروی نجات در این امدادرسانی‌ها به کارگیری شده است.