مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در خراسان جنوبی از توزیع ۴۲ هزار و ۵۰۰ بسته پروتئینی در این استان همزمان با دهه کرامت و مرحله دوم رزمایش همدلی و احسان خبر داد.

سید مجتبی موسوی  افزود: این بسته‌ها شامل گوشت مرغ و به ارزش ۲ میلیارد تومان است که با اولویت مردم ساکن در حاشیه شهرها توزیع می‌شود.

وی عنوان کرد: تاکنون از مجموع ۴۲ هزار و ۵۰۰ بسته پروتیئنی، ۳۰ هزار بسته در تمامی شهرستان‌های استان به کمک گروه‌های جهادی، ائمه جمعه، هیات‌های مذهبی و فرماندهی مرزبانی توزیع شده و مابقی تا چند روز آینده در حاشیه شهر بیرجند توزیع خواهد شد.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در خراسان جنوبی حمایت از تولید داخل و صنعت مرغداری استان در سال جهش تولید را از دیگر اهداف اجرای این رزمایش ذکر کرد و گفت: تعداد زیادی افراد به دلیل شیوع بیماری کرونا با تنگی معیشت مواجه شده‌اند که باید با همراهی همه مردم به آنان کمک کرد.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب در ماه شعبان امسال بر اجرای طرح مواسات و همدلی در جامعه اسلامی برای کاهش مشکلات آسیب‌دیدگان از شیوع بیماری کرونا تاکید فرمودند که عمل به فرمایش ایشان تا زمانی که این بیماری شایع است، باید تداوم داشته باشد.

موسوی گفت: در مرحله اول رزمایش همدلی و احسان نیز ١٧ هزار بسته غذایی هر بسته به ارزش ۳۰۰ هزار تومان و در مجموع به ارزش پنج میلیارد تومان در ماه مبارک رمضان بین نیازمندان و اقشار آسیب دیده از کرونا در استان خراسان جنوبی توزیع شد.

وی اظهار داشت: همزمان با شیوع ویروس کرونا در خراسان جنوبی گروه‌های جهادی همکار با ستاد را در راستای تولید ماسک، لوازم بهداشتی و ضد عفونی کردن معابر شهرها و روستاها ۱۰۰ میلیون تومان شارژ مالی کرده‌ایم.

وی گفت: تولید و توزیع ماسک توسط این ستاد برای رفع نیاز مردم همچنان ادامه دارد.