فرماندار سربیشه، گفت: به دلیل افت شدید فشار ناشی از تداوم و استمرار سرمای هوا و افزایش میزان مصرف، احتمال قطعی گاز پیش بینی می شود.
محمدرضا لکزایی با بیان اینکه با توجه به افت شدید فشار گاز، مردم برای تهیه سوخت جایگزین آمادگی داشته باشند، گفت: با ورود موج جدید دمای منهای ۲۷ درجه در برخی استان ها و در خراسان جنوبی هم دمای منهای ۲۰ درجه را تجربه کرده ایم.
وی با بیان اینکه با تأکید و تدابیر استاندار، پیش بینی‌های لازم برای گذر از این شرایط و تأمین سوخت جایگزین برای بخش خانگی و نانوایی‌ها شده است: افزود: جای هیچ نگرانی نیست، شهروندان تمام اطلاعات را از طریق رسانه ‌های رسمی دنبال کنند.
فرماندار سربیشه با اشاره به برودت هوا با قدردانی از شهروندان به جهت صرفه جویی در مصرف انرژی گفت: همشهریان عزیز با کاهش دمای تجهیزات گرمایشی به مدیریت توزیع گاز در کشور کمک کنند.
لکزایی ادامه داد: افت فشار گاز سبب قطعی در برخی مناطق کشور و همچنین در برخی از بخش های این شهرستان شده است که مشکلاتی را برای هموطنان ایجاد کرده است که نیاز به همراهی همه مردم دارد.
وی با اشاره به توزیع کپسول گاز در درح، تصریح کرد: تدابیری برای تأمین مخازن نفت سفید و توزیع آن دیده شده؛ جایگاه‌های سی ان جی نیز اکنون سوخت گیری ندارند و در مجموع در حال مدیریت مصرف گاز در شهرستان هستیم.
لکزایی با تاکید مجدد از همشهریان و مشترکان خواست در مصرف گاز صرفه جویی کنند و استفاده از لوازم گرمایشی در حدی باشد که دمای اتاق را در حد استاندارد نگه دارد.
لازم به ذکر است، استفاده از لباس گرم، نصب پرده ضخیم در منازل، تنظیم دمای مناسب فضای خانه بین ۱۸ تا ۲۱ درجه سانتیگراد، خاموش نگه داشتن وسایل گرمایشی هنگام خروج از منزل، عدم استفاده از شومینه در منزل، تنظیم حداقل درجه ۵۰ برای آبگرمکن هنگام استحمام و خالی کردن اطراف شوفاژ در منزل برای رساندن گرما به همه فضای خانه از راهکارهای صرفه‌جویی در مصرف گاز است.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور