#خبر_و_هنر

#خراسان_جنوبی

#khabar_va_honar

#southern_Khorasan

#Birjand

#khabarvahonar

#خبر_و_هنر #خبروهنر

#خبر_هنر #خبر #اخبار #هنر #فرهنگ

#بیرجند #قاین #طبس #فردوس #سرایان #نهبندان #خوسف #بشرویه #زیرکوه #درمیان #سربیشه

سرپرست شرکت خدمات حمایتی کشاورزی خراسان جنوبی گفت: تولیدکنندگان کودهای شیمیایی و شرکت‌های دانش بنیان در حوزه تولید این کودها از استان‌های مختلف در همایشی یک روزه به معرفی محصولات خود در خراسان جنوبی پرداختند.

مهدی نوفرستی، در حاشیه همایش آموزشی ترویجی و معرفی سبد کودی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان، در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: در این همایش، ۱۳ شرکت دانش بنیان تولیدکننده کودهای کشاورزی از دیگر استان‌ها شرکت داشتند.

وی افزود: حضور این شرکت‌ها در استان و ارائه محصولات دانش بنیان موجبات رونق سرمایه گذاری و معرفی این محصولات را برای استفاده‌های کاربردی مهیا می‌کند.

نوفرستی ادامه داد: با هدف خود کفایی در تولید کودهای کشاورزی و حمایت از تولید کنندگان داخلی، شرکت خدمات حمایتی کشاورزی با برگزاری سلسله همایش‌هایی، تولیدکنندگان کودهای شیمیایی مورد تأیید را به منظور حمایت از تولید داخلی و استفاده کشاورزان از محصولات متنوع و استاندارد به کارگزاران خود در سراسر کشور معرفی می‌کند.

وی بیان کرد: در ۲ ماه نخست امسال، ۷۱۱ تن انواع کودهای شیمیایی فسفاته و پتاسه در استان مصرف شده است، در حالی که این میزان در مدت مشابه سال گذشته ۷۹ تن بوده است.

سرپرست شرکت خدمات حمایتی کشاورزی خراسان جنوبی تصریح کرد: افزایش مصرف کودهای فسفاته و پتاسه و نزدیک شدن به استانداردهای ابلاغی علاوه بر افزایش تولید پایدار محصولات کشاورزی، سلامت و امنیت غذایی تولیدات بخش کشاورزی در خراسان جنوبی را نوید می‌دهد.

گفتنی است در این همایش با حضور رییس جهاد کشاورزی خراسان جنوبی و مدیر بازاریابی و امور مشارکت‌های شرکت خدمات حمایتی کشاورزی کشور در خصوص بهره گیری از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان شرکت کننده بحث و تبادل نظر و در پایان از مدیران این شرکت‌ها تقدیر شد.

بهره گیری از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان در تولید کود

انتهای پیام