معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد خراسان جنوبی از ارائه خدمات حمایتی به ۳۱۳۰ بیمار خاص و صعب العلاج تحت حمایت این نهاد خبر داد.

بلی اکبر نخعی، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد خراسان جنوبی با تاکید بر اهمیت سلامت مددجویان در توانمند شدن آنان، یادآور شد:کمیته امداد با در نظر گرفتن یک بسته بیمه مکمل، توانسته بسیاری از هزینه های درمانی این افراد را تامین نماید.
وی خاطر نشان کرد:در راستای حمایت از مددجویان تحت حمایت، با برنامه ریزیهای صورت گرفته شده ،هزینه های درمانی بیماران سرطانی و شیمی درمانی تا ۱۰۰ درصد در بخش بستری و در بحث هزینه های دارو تا ۹۵ درصد تامین می شود.
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان در ادامه افزود: علاوه بر موارد فوق ، در راستای بهبود هر چه سریعتر این مددجویان به آنان کمک های مختلفی از قبیل سبد غذائی، هزینه های ایاب و ذهاب و … ارائه می گردد.
وی با اعلام اینکه هم اکنون ۱۲۴ بیمار خاص شامل ۵۶ بیمار دیالیزی، ۳۰ بیمار پیوند کلیه، ۲۱ بیمار هموفیلی و تالاسمی و  ۱۷ بیمار ام اس تحت حمایت این نهاد هستند افزود: امیدواریم با مشارکت مسئولان دستگاه‌های اجرایی،  مردم خیر و نیکوکاران بتوانیم شرایط زندگی بیماران را به بهترین نحو ممکن بهبود بخشیم.
وی خاطر نشان کرد: برای تسهیل در ارائه ی بهتر خدمات درمانی به بیماران خاص و صعب العلاج ، اطلاعات کلیه بیماران در سامانه ای به نام “سبا” ثبت و برای شناسایی به افراد فوق کارت ویژه داده شده که از مراکز درمانی منتخب می توانند بصورت رایگان خدمات دریافت نمایند.
نخعی همچنین ضمن تقدیر و تشکر از همه خیرینی که با این نهاد همکاری می کنند، افزود:خیرین بزرگوار می توانند در راستای کمک به بیماران صعب العلاج در قالب طرح شفا، این بیماران نیازمند را مورد حمایت قرار دهند.
گفتنی است: طی هشت ماهه سال جاری برای کمک به درمان مددجویان تحت حمایت بالغ بر یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان از سوی این نهاد هزینه شده است.