رئیس جمعیت هلال احمر طبس گفت: سال گذشته خدمات بهداشتی و درمانی کاروان‌های سلامت به بیش از ۲۲۰۰ نفر از روستاییان در مناطق محروم طبس ارائه شد.

جعفر حسن‌پور، امروز سه‌شنبه ۶ خرداد، به رسانه‌های گروهی با اشاره به نقش موثر فعالیت تیم‌های سلامت در مناطق محروم بیان کرد: فعالیت داوطلبانه این کاروان‌ها علاوه بر افزایش سطح سلامت روستاییان باعث ارتقاء روحیه ایثار، خودباوری و استقلال در داوطلبان می‌شود.

وی ادامه داد: سال گذشته ۲۲۰۰  نفر از روستاییان در مناطق مختلف طبس از خدمات کاروان‌های سلامت بهره‌مند شده‌اند.

وی با بیان اینکه فعالیت این کاروان‌ها همواره ادامه داشته و در موقعیت‌های مختلف به مناطق محروم اعزام می‌شوند، اظهار کرد: اعزام تیم سلامت به روستای عرب آباد بخش دیهوک از جمله اقدامات انجام شده در سال جاری بوده است.

حسن‌پور با بیان اینکه تیم سلامت هلال احمر با همکاری شبکه بهداشت و درمان به مدت یک روز به این منطقه اعزام شد، گفت: این کاروان با مشارکت شش نفر شامل؛ پزشک، کارشناس مامایی، بهورز، مربی امداد و نجاتگران داوطلب هلال احمر به ارائه خدمات پرداختند.

رئیس جمعیت هلال احمر طبس، ویزیت رایگان، آموزش، غربالگری فشار خون و توزیع داروی رایگان را از جمله اقدامات این تیم عنوان کرد و افزود: با توجه به فعالیت ویروس کرونا در استان، ضدعفونی محیط عمومی از دیگر اقدامات این کاروان بود.

حسن‌پور خاطرنشان کرد: در مجموع ۵۵ نفر از اهالی روستا از خدمات رایگان بهداشتی و درمانی کاروان سلامت بهره‌مند شدند.